Mé první lásce

z cyklu Muzikosnění

Má první lásko,

trvalo mi dlouho, než mi došlo jak to s tebou je. Omámil si mně, oblékl do barevného peří a já se jako ptáček vznášela na nebi. Nechala se hladit tím prachovým peřím, a radostně, bez námahy létala ze stromu na strom. Ale jen chvíli, pak jsem si peří vyškubala do posledního kousku, srovnala úhledně do krabičky. Krabičku převázala zlatou mašli a běžela ti ji dát. Čekala jsem, že i ty si vyškubeš své barevné peří, uložíš ho do krabičky, převážeš ho mašlí a s úsměvem mi krabičku dáš. Tak, abychom měli peří oba, hezky uložené v krabičce a nemohli si navzájem ulétnout.

Ale tys nevěděl, co si s krabičkou počít, natož, aby tě napadlo škubat si vlastní peří. Vytrhl sis to nejkrásnější pírko a dal mi ho do vlasů. Neviděla jsem rozpaky, se kterými si krabičku přijal. Viděla jsem jen, jak ji odkládáš na stůl za svá záda. Tu nejdůležitější krabičku v mém životě.

Zůstala jsem holá, neměla jsem nic. Aha, tak to je role ženy odevzdat se, úplně.

Nevadilo mi to, často jsme se dívali do krabičky spolu a probírali se barevnými pírky. A když jsem chtěla létat, odnesl si mně na svých křídlech.

Po nějakém čase už tě krabička s peřím přestala zajímat a moje touha létat ti ubírala čas. Nerozuměla jsem tomu. Byla jsem nahá, neměla jsem nic. Všechno peří jsem dala tobě. A bez tebe jsem do krabičky nemohla.

Zlobila jsem se, že se už nechceš probírat mými barevnými pírky. Zlobila jsem se, že mne už nechceš nosit na svých křídlech. Zlobila jsem se, že se mi vyhýbáš. Zlobila jsem se tak dlouho, až jsem uviděla, jak sis vyškubnul barevné pírko a dal ho do vlasů jiné.

Zůstala jsem bez peří, bez tebe, zlomená.

Trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, žes mi dal tu nejdůležitější lekci v mém životě. Trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, že si mně učil nechávat si své peří a sem tam z lásky věnovat to nejkrásnější pírko. Učil si mně, že pokud si nechám lásku pro sebe, pak mám stále možnost rozdávat ji dále.

Když vše odevzdám, stanu se přítěží.

Když vše odevzdám, stanu se závislou.

Když vše odevzdám, stanu se ničím.

Trvalo mi to dlouho, desítky let než jsem pochopila, jak to tehdy bylo. Nevím, jestli budu mít někdy možnost ti říct, že už to chápu. Že jsem ti vděčná, a že už se nezlobím. Že, jsem pochopila a ten těžký balvan zloby z mého srdce se rozpadl pochopením na prach. Říct ti, že už to nebolí.

Říct ti, že jsem šťastná, žes byl mou první láskou ty.

S láskou

Čaren

© 2014

<< Přehled všech článků cyklu Muzikosnění