Aktuálně

Zasílání aktualit / Newsletter

V případě, že máte zájem o zasílání aktualit ze sdružení na Váš email, prosíme  o vyplnění. Aktuality zasíláme jednou měsíčně. 

Vyplněním berete na zřetel informace o Ochraně osobních údajů

Více »

Bubnovací kruh 24.1.

24. ledna 2019  18:30 – 20:30

Láká vás zvuk bubnu a máte chuť na vlastní kůži prožít bubnování? Jste srdečně zváni do kruhu, ve kterém rozezníme bubny djembe, rámové a šamanské bubny. Budeme objevovat a tvořit nejrůznější rytmy.

Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění. Prožití společného rytmu je silná a hluboká zkušenost. Podporuje rovnováhu v nás a otevírá nové cesty, jak procítit rytmus a vědomě s ním pracovat. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti.

Více »

Tranzovní tanec

25. ledna 2019  18:00 – 20:00  PÁTEK

Chcete do hloubky zažít sílu hudby, dechu a pohybu?

Chcete se vydat do svého vnitřního světa?

Jste zváni k tanci…

TRANZOVNÍ TANEC S ŠÁTKEM NA OČI

Tranzovní tanec je hlubokou zkušeností, ve které se napojujeme na naši vnitřní moudrost. Nasloucháme jí a necháváme se jí vést.. Tančíme s šátkem na oči (nebo páskou), což podporuje niternost prožitku. Tanec v nás otevírá prostor pro inspiraci, tranformaci a osobní růst. 

Tranzovní tanec je inspirován prastarými rituály. Jeho kořeny se datují do období před 40.000 lety. Tanec jako spirituální praxe byl a je živý v mnoha kulturách po celém světě. 

Jsme bytosti prostoupeny rytmem. Tranz je stav vědomí, ve kterém se dostáváme k informacím v našem podvědomí. Stáváme se samotným tancem, rytmem, vstupujeme do kontaktu s posvátnou pradávnou sílou, která je přítomná v každém z nás. 

Zveme vás do bezpečného prostoru, ve kterém se můžete uvolnit a ponořit do svého tance a prožitku za zvuku hudby a živých bubnů. 

Více »

Workshop hry na didgeridoo

26. ledna 2019

Zveme vás na workshop hry na didgeridoo se zkušeným hráčem a lektorem Zdeňkem Vilímkem. 

Workshop je prakticky zaměřený, podpořený autorskou metodikou zaměřený na vybudování pevných technických základů, na tělesné prožívání tedy a teď, princip bráničního dýchání a přetlakových komor, modulační techniky, základy hudební praxe, integrací dílčích dovedností a podpořený lektorskou i skupinovou reflexí.

Provází: Mgr. Zdeněk Vilímek

speciální pedagog, lektor a hudebník (kytara, didgeridoo, bubny, koncovka, zpěv), pořadatel vzdělávacích, kulturních a benefičních akcí, od roku 1999 nadšenec a hráč na didgeridoo, od roku 2005 lektor individuální a skupinové výuky hry na didgeridoo, autor metodických podkladů a tréninkového CD 1+2 Výuka hry na didgeridoo.  

Místocentrum Muzikohraní, Tovární 7 (budova FitFun), Ostrava – Mar. Hory MAPA, DOPRAVA

Termín: 26. ledna, 9 – 18 hod (včetně pauzy na oběd).

Příspěvek: 950,-Kč při platbě předem do 18.1., po 18.1. a na místě 1200,-Kč (při volné kapacitě). Workshop bude realizován v komorním počtu pro možnost individuálního přístupu. 

PŘIHLÁŠKA – do dvou dnů zašleme další info a potvrzení

 1. (požadováno)
 2. (je potřeba zadat platný email)
Opište prosím text na obrázku. Děkujeme!
 1. CAPTCHA
 

KURZY OD ÚNORA 2019

Přehled termínů pravidelných kurzů na období únor až červen 2019.

Více »

Otužování a zdravé dýchání podle metody Wim Hofa a Dr. Buteyka

6. února 2019  17:30 – 20:00 

Zajímá vás otužování a zdravé dýchání? Přijďte zjistit více informací, dozvědět se souvislosti a inspirovat se. Těší se na vás lektor Jiří Uhlíř

Přednáška o zdravém dýchání a otužování na základě Wim Hofovy a Buteykovy metody

Obsahem přednášky je seznámení se s oběma metodami vč. praktické ukázky, jak se metody praktikují. Probereme principy zdravého dýchání, příčiny nesprávného dýchání, co zásadně ovlivňuje naše dýchání. Zjistíte si sami pomocí jednoduchého testu, jestli zdravě dýcháte. Už na přednášce se naučíte nápravnou dechovou techniku, pomocí které se Vám v krátkém čase může významně zlepšit vaše zdraví.

Pokud máte zájem se rychle a do hloubky seznámit s oběma metodami můžete s námi absolvovat v únoru celodenní seminář v Opavě. Na mail vám po skončení přednášky pošlu 20-ti denní plán na otužování a prezentační materiál.

Přijďte se seznámit s těmito zajímavými vědecky ověřenými metodami, jak se jednoduše naučit ovládat váš imunitní systém, zvýšit si svou vitalitu, zlepšit si sami své zdraví a psychickou pohodu a jak se snadno otužovat.

  Více »

Snění s bubny / Drum meditation

 10. února 2019  17:00 – 18:30

Zveme vás ke spočinutí v sobě samých v bezpečném prostoru a příjemné atmosféře.

Léčivá síla bubnů je známá již od dob dávných. Zvuk bubnů dokáže navodit uvolnění, meditativní stav mysli. Když vnímáme živý zvuk, který není ochuzen a širokou škálu alikvotních tónů, cítíme jeho přirozené vibrace. Na čistý zvuk bubnů (bez umělých zvuků a efektů) reaguje mozek, který v těle vytváří pocity spokojenosti. Tyto relaxace mohou napomáhat znovunalezení vnitřní rovnováhy a harmonie, podpořit soulad s vnitřními procesy a emocemi (tedy podpořit emocionální zdraví), atd.

Meditace s bubny vás zavede do hlubokých rozmanitých prožitků – od relaxačních stavů a fyzického odpočinku, přes smyslové vjemy, až po vize, obrazy, symboly a inspiraci. Cokoli, co k vám promlouvá, přináší zprávu pro vás a je v danou chvíli pro vás důležité.

Při snění budou bubny našimi průvodci, učiteli i společníky. Archetypální rytmy podpoří poselství těchto krásných nástrojů ze dřeva, kůže, hlíny a kovu.  

Více »

Jógový víkend s prvky muzikoterapie – Antarik

22. – 24. února 2019

Víkendový pobyt je vhodný pro jógové začátečníky i pokročilé. 

Jógový víkend je zaměřen na téma – TADY A TEĎ

Protože Tady a teď:

 • se nepotřebujeme stále učit něco nového a zahlcovat se informacemi
 • nám neprospěje ani šťourání v minulosti
 • ani plánování toho, co bude až…
 • nám nejvíce prospěje naučit se zastavit a vnímat
 • hrát si jako děti – třeba s hudebními nástroji
 • pracovat s tělem, protože nás to baví a cítíme se potom dobře
 • se vracíme sami k sobě
 • si uvědomíme, co je pro nás v životě opravdu důležité
 • si jednoduše nejlépe odpočineme.

Více »

Tvořivá práce s rytmem – metodický výcvik (akr. MŠMT)

březen 2019

seberozvoj, inspirace, kreativita, vyjádření, rytmus

Vzdělávací program je vhodný pro pedagogy, muzikoterapeuty, volnočasové pedagogy, studenty a všechny zájemce, kteří mají zájem pracovat s rytmem a využít toto pro svou profesi či osobní život. Jedná se o metodický výcvik plný sebezkušenosti, možností rozvoje, kreativity a inspirace.  

Program je akreditován u MŠMT. Absolventi obdrží osvědčení. 

Program je rozvržen na 4 celodenní setkání, které na sebe navazují a doplňují se. Celkem 32 vyuč. hodin.

Obsahem programu jsou tématické celky. Ve všech se prolínají praktické části. Budeme využívat rytmické hudební nástroje, zejména bubny djembe, rámové bubny, šamanské bubny, perkusivní nástroje, boomwhackers a také body percussion. Všechny hudební nástroje budou k zapůjčení. Součástí je i představení metodiky, která popisuje možnosti realizace tohoto přístupu v profesi, praxi.   Více »

Připravujeme

Novinky

Archiv všech akcí