Celodenní meditační workshop Sedm závojů mysli

13. srpna 2019  10 – 17 hod

Sedm iluzí myšlení a prožívání. Sedm překážek ke spokojenému životu. Sedm závojů mysli. Přijďte zjistit, jaké hry hraje Váš mozek sám na sebe.

 

Na workshopu se seznámíte s meditací jinak – lidsky a prakticky. Dozvíte se, jak si k ní sednout i jak na ni připravit tělo. Zjistíte, co to vlastně vůbec znamená meditovat.

Dozvíte se o sedmi překážkách, které Vám brání v nalezení vyrovnané mysli a vnitřního klidu. Dostanete informace z psychologie, neurovědy i spirituálních směrů k tomu, aby bylo vše opravdu srozumitelné.

Zažijete několik krásných vedených meditací, které bude doprovázet živá hudba.

Které závoje to jsou?

  1. Kdo jsem? – Odpověď na otázku “Kdo jsem?” je tím prvním, přes co se díváme na svět. V meditaci rozpoznáme, jak takový pohled změnit a vydáme se i do prostoru mezi myšlenkami.
  2. Ne-vědomost – Většina z nás stráví život v pocitu, že jsme tím, kdo myslí své myšlenky. Ve skutečnosti jsme tím, kdo je jen pozoruje a může se rozhodnout, zda jim věnuje pozornost.
  3. Strach – Strach, úzkost, nejistota a pochybnost jsou těmi největšími překážkami zcela svobodného života. Ovlivňují to, jak se cítíme v těle a tím celé naše fungování. V meditaci se naučíme, jak strach jen pozorovat a nechat jej odejít.
  4. Myšlenky – Neustálé a přehnané myšlení má za následek, že ztrácíme kontakt s reálným světem. Dokud jsou tu myšlenky, nemůžeme najít sami sebe. Naučíme se tři cesty, jak se nejsnadněji dostat do meditativního stavu.
  5. Přání – Přání, aby tu něco zůstalo, vede k obavě, že to tu nebude. Přání, aby něco skončilo, vede ke stálému prožitku nespokojenosti. V meditaci nahlédneme svůj život úplně z nové perspektivy a ujasníme si svá přání.
  6. Vnitřní konflikty – Dokud svádíme boj s vlastním mozkem, nikdy nemůžeme vyhrát. Přijmout jeho fungování a stejně jako voda plynout s proudem, je jedinou cestou ke svobodě.
  7. Emoce – Nejsme svými emocemi, pouze je prožíváme. Nejsou ani pozitivní, ani negativní. Jen dávají vědět, zda jsme právě v souladu se sebou nebo ne.

Na meditační workshop si vezměte pohodlné oblečení, ve kterém bude příjemné sedět i na zemi. Pokud máte, vezměte si svůj vlastní meditační polštářek. Přineste si také oblíbený notes, deník nebo tužku a papír na zážitky z meditací.

 

Alžběta Protivanská

Jsem psychoterapeutka a lektorka. Pomáhám lidem pochopit svou mysl a konečně se v životě přestat bát. Jsem tu pro ty, co už mají dost bojování s vlastním mozkem. Pro ty, co touží po svobodě a vnitřním klidu.

web

 

Termín: úterý 13. srpna 2019

Čas: 10 – 17 hod (obědová pauza 12 – 13 hod.)

Místo: centrum Muzikohraní, Tovární 7 (budova FitFun), Ostrava – Mar. Hory MAPA, DOPRAVA

Příspěvek: 1200,-Kč

Platba převodem. Storno podmínky: 100% vrácení částky při zrušení rezervace místa do 3 dnů předem, tedy do 11. srpna 10 hod. Poté již není možné místo stornovat. Pouze nabídnout místo náhradníkovi.

 

PŘIHLÁŠKA

Ochrana osobních údajů

KAPACITA NAPLNĚNA.  Již není možné se přihlásit.

 

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.