Rytmus v nás – Návrat k přirozenosti / Festival oslavy života

31. července – 2. srpna 2019

RYTMUS V NÁS – NÁVRAT K PŘIROZENOSTI

Rožnov pod Radhoštěm

Vše v přírodě i vesmíru probíhá v rytmech a pulzacích, nic není statické, nic není trvalé, jediné, co je jisté je neustálá změna. Noc střídá den, příliv se přehoupne v odliv, nádech proudí do výdechu. Zdá se, že lidé žijící v moderní civilizaci ztratili napojení na přirozené rytmy, které nás vyživují a udržují v našem tělesném, mentálním a emocionálním systému dynamickou rovnováhu. Touha neustálém růstu a nekončícím výkonu, jistotách nás vede k pocitu odcizení nejen přírodě, ale i sami sobě.

Festival u příležitosti svátku LUGNASAD oslavy boha Slunce a bohyně Živy. PROLÍNAT SE BUDE HUDBA, SLOVO, POHYB, DOTEK, TANEC, KLID. 

Čekají vás tři Poradní kruhy s MUDr. HELENOU MÁSLOVOU, která intenzivně vnímá ztrátu kontaktu s přirozenými rytmy v souvislosti s narůstající neplodností. Její záběr je však mnohem širší a Helena vždy překvapí svými zajímavými vhledy, kde se snoubí vysoká lékařská odbornost s filozofickým rozměrem.

DANIEL A MICHAELA PLECHÁČKOVI, zkušení muzikoterapeuté Vás provedou dílnou bubnování, která skupinu propojí společným rytmem. Bubnování nás přivádí do přítomného okamžiku, odchází potřeba věnovat se myšlenkám na minulost a budoucnost. Plynutí rytmu je jako plynutí života.

S TEREZOU WINKLEROVOU lektorkou somatické inteligence zažije workshopy přirozeného pohybu a dechu, které vedou k uvědomění, že tělo není pevná struktura, ale neustálý pohyb a přeměna. Tělo je tekuté a strukturu by mělo využívat pouze jako nástroj fungování v poli gravitace, stejně tak jako vědomí využívá ego pro fungování ve světě hmoty. Strukturu a tvar budeme rozpouštět a znovu tvořit v nekonečné pulzaci pohybu.

Setkáte se také s hudebníkem a koučem STANDOU STEJSKALEM, který věnuje pozornost lidským příběhům a tomu, co se odehrává ve vnitřním světě každého člověka. Hudba, kterou Standa přináší vzniká v daném okamžiku a místě. Je založena na bubnování, zpěvu a hrdelním zpěvu, hře na léčivá didgeridoo. Ponoření se do takové hudby přináší prožitky a vhledy, kterou mohou být inspirací pro žádoucí změny v životě.

Intuitivním tancem Vás bude vést tanečnice, umělkyně a arteterapeutka MARCELA BERITH. Tento tanec není kopírováním formy, ale pohyb vychází z vnitřních impulzů, je svobodný a je individuálním vyjádřením duše každého z nás. Tento tanec ovládáme všichni, je to především vstoupení do proudu života. Je to akce, pohyb, proces. Tanec duše není jen metaforou, protože tančit znamená poznat sama sebe a užívat si to.

Dynamický klid a z něj povstávající pulzací hlubokých rytmů našeho systému ochutnáte v prostoru kraniosakrální biodynamiky se zkušenou terapeutkou JANOU NOVÁČKOVOU. Budete mít možnost se dotknout rytmických pohybů v našem těle, které nás propojují s univerzálním principem zdraví a základní matricí tvoření. Koncept kraniosakrální biodynamiky je založen na práci s přirozenými životními silami, které uspořádávají a udržují formu a funkci organismu. Tento přístup má pomáhat systému, aniž by do něho zasahoval. Jeho cílem není v první řadě opravit strukturu, ale podporovat ty síly, které jsou základem správné funkce všech systémů člověka.

Vyvrcholením tří dnů bude koncert výjimečné slovenské zpěvačky ENIESY. Eniesa nebo San je slovenská zpěvačka, hudebnice a autorka. Na pódiu ji většinou uvidíte zpívat s kytarou, ale někdy i s jinými nástroji, kterými občas doprovází i jiné muzikanty a umělce. Kromě vlastních skladeb, vytváří i hudbu pro divadelní, taneční a multižánrové představení, také hudbu do filmů. Vydala již tři alba 333 To Nusein a DomoRaj a poslední Meet Blue Animal Spolupracuje s Pavlem Jeňem (IMT Smile, Cha Bud!), který je členem její kapely Eniesa & Le’Murs. Od roku 2017 společně vystupují i ve dvojici pod jménem Eniesa & PJ’s lab. V roce 2017 se také oba objevili na sólovém albu Franty Černého z kapely Čechomor „Franta 2017“.

KDY: 31. 7.-2. 8. 2019

KDE: Rožnov pod Radhoštěm, budeme střídat Terasu Brillovky a okolní přírodu

CENA: 1500,- celý festival / 750,- jednotlivé dny

REZERVACE: tereza@winkler.me

 

PROGRAM – PŘEDPOKLÁDÁME, ŽE SPOUSTA VĚCÍ VZNIKNE JEŠTĚ ORGANICKY NA MÍSTĚ V RYTMU FLOW, ALE ZDE JE ZÁKLADNÍ STRUKTURA:

STŘEDA 31.7.
9:30 – 12:00 Helena Máslová: Poradní kruh 1
14:00 – 16:30 Tereza Winklerová: Přirozený pohyb- rovnováha plynutí a sturktury
18:30 – 20:00 Daniel a Michaela Plecháčkovi: Bubnovací kruh – společná dílna rytmu
20:30 – 22:00 Marcela Berith: Tanec pro duši

ČTVRTEK 1.8.
7:00 – 8:00 Tereza Winklerová: Rytmus dechu v plynutí pohybu
9:30 – 12:00 Helena Máslová: Poradní kruh 2
14:00 – 17:00 Stanislav Stejskal: Slovo a hudba
19:30 – 22:00 Všichni: Slavnostní oheň na Hradisku

PÁTEK 2.8.
7:00 – 8:00 Tereza Winklerová: Fluidní jóga
9:30 – 12:00 Helena Máslová : Poradní kruh 3
14:00 – 17:00 Jana Nováčková: Hluboké rytmy v nás – Zdraví dle kraniosakrální biodynamiky
19:00 – 21:00 Eniesa: Koncert

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.