za Červen 2018

Bubnovací dílna a zvuková relaxace

24. června 2018  14:00 – 16:30

dílna a relaxace probíhají v rámci akce Smart Body intensive workshop s Filipem Staňkem 23. – 24. 6. 2018

Tranzovní tanec – letní slunovrat

22. června 2018  PÁTEK  18 – 21 hod.

KAPACITA NAPLNĚNA

Oslava letního slunovratu 

Součástí programu je TRANZOVNÍ TANEC BUBNOVACÍ KRUH 

Chcete do hloubky zažít sílu hudby, dechu a pohybu?

Chcete se vydat do svého vnitřního světa?

Jste zváni k tanci a bubnování.. 

TRANZOVNÍ TANEC S ŠÁTKEM NA OČI  (Pokračování textu…)

Bubnovací kruh – letní slunovrat

21. června 2018  18:30 – 20:30

Láká vás zvuk bubnu a máte chuť na vlastní kůži prožít bubnování? Jste srdečně zváni do kruhu, ve kterém rozezníme bubny djembe, rámové a šamanské bubny. Budeme objevovat a tvořit nejrůznější rytmy.

Tentokrát v čase letního slunovratu.

Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění. Prožití společného rytmu je silná a hluboká zkušenost. Podporuje rovnováhu v nás a otevírá nové cesty, jak procítit rytmus a vědomě s ním pracovat. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti.

(Pokračování textu…)

Indiánská flétna Siyotanka – workshop hry

18. června 18:00 – 19:30

Srdečně zveme na večerní workshop pro zájemce o hru na indiánskou flétnu Siyotanku.

Na workshopu se seznámíte s možnostmi využití dechu při hře, jak vytváříme tóny na flétnu a představíme si, jak začít s melodickými improvizacemi. Součástí je také rytmus, který má ve hře na flétnu rozmanité možnosti. 

Workshop je vhodný pro začátečníky, pro inspiraci a improvizační tvoření. Vítáni jsou všichni, kdo mají zájem si zopakovat základy. 

Indiánská flétna původně pochází z Ameriky. Nazývá se také Siyotanka nebo flétna lásky. Jsou známy různé příběhy a legendy o této flétně.

Flétna je vyrobena ze dřeva. Buď se kus dřeva rozpůlí, nebo se flétna vyrobí z jednoho kusu dřeva. Součástí flétny je tzv. koník, který je umístěn na horní části flétny. Je připevněn koženými pásky. Slouží k přechodu vzduchu před vzduchové komůrky. Koníky jsou různých tvarů, např. vyřezané podoby zvířat. Dále je možné se setkat s různě zdobenou flétnou. Nyní se setkáváme také s flétnou s indiánským laděním, která využívá zobcového tvaru.  (Pokračování textu…)

Rytmus jako společná vášeň – workshop

16. června 2018  9:30 – 16:30

Je rytmus také vaší vášní? Toužíte se rozvíjet, inspirovat a více tvořit? 

Tento program vám nabízí paletu možností, jak tvořivě pracovat s rytmem. Objevíte cesty, jak rozvíjet vnímání a tvoření rytmu, skrze vaši autenticitu a kreativitu.

Hrajete na buben djembe, perkuse, melodické či jiné nástroje? Každý rytmus je možno použít pro nespočet různých nástrojů. Pronikneme do tajů vědomé práce s rytmem a odkryjeme souvislosti, které podporují celistvé vnímání a tvoření rytmu.

Vzájemná inspirace ve skupině přináší mnoho nového. Potkáte se s lidmi, kteří jsou podobně naladěni. 

„Naše metodika vznikala během deseti let vzájemné spolupráce a tvoření, inspirace a sdílení. Propojili jsme dvě cesty: zaměřenou pozornost na porozumění rytmům a volnou, intuitivní tvorbu. Díky této synergii a naší společné vášni pro rytmus jsme objevovali, jaké cesty vedou k radostné a spokojené hře, která vychází z autenticity, svobodného tvoření a zároveň má pevné stabilní kořeny v porozumění. Prostor, ve kterém společně provázíme workshopy, je respektující a nabízí srozumitelné a jasné postupy. Těšíme se na setkání a vzájemnou inspiraci a sdílení v rytmech.“ manželé Plecháčkovi (Pokračování textu…)

Probuďte svůj hlas, zrcadlo vaší duše (VI.)

13. června  17:30 – 19:30

Srdečně vás zvu na nové lekce kurzu vědomé práce s hlasem.

Hlas je obrovská síla v každém z nás, která zrcadlí naši duši a osobnost. Poznáváním a objevováním našeho hlasu a využitím jeho možností nacházíme cestu k sobě samým i ke svému okolí. Praktickými cvičeními a samotným zpěvem můžete dospět k osvobození mysli od negativních vlivů a vnímat léčivou sílu hlasu v nás. Probuďte svůj hlas a otevřete se prožitku ze zpívání. Zpěv je skvělá terapie a  zábava, která čeká, až ji objevíte.  (Pokračování textu…)

Snění s bubny / Drum meditation 10.6.

10. června 2018  18:00 – 19:30

Zveme vás ke spočinutí v sobě samých v bezpečném prostoru a příjemné atmosféře.

Léčivá síla bubnů je známá již od dob dávných. Zvuk bubnů dokáže navodit uvolnění, meditativní stav mysli. Když vnímáme živý zvuk, který není ochuzen a širokou škálu alikvotních tónů, cítíme jeho přirozené vibrace. Na čistý zvuk bubnů (bez umělých zvuků a efektů) reaguje mozek, který v těle vytváří pocity spokojenosti. Tyto relaxace mohou napomáhat znovunalezení vnitřní rovnováhy a harmonie, podpořit soulad s vnitřními procesy a emocemi (tedy podpořit emocionální zdraví), atd.

Meditace s bubny vás zavede do hlubokých rozmanitých prožitků – od relaxačních stavů a fyzického odpočinku, přes smyslové vjemy, až po vize, obrazy, symboly a inspiraci. Cokoli, co k vám promlouvá, přináší zprávu pro vás a je v danou chvíli pro vás důležité.

Při snění budou bubny našimi průvodci, učiteli i společníky. Archetypální rytmy podpoří poselství těchto krásných nástrojů ze dřeva, kůže, hlíny a kovu.  

(Pokračování textu…)

Bubnovací kruh 7. 6.

7. června 2018  18:30 – 20:30

muzikojam-1603-b

Láká vás zvuk bubnu a máte chuť na vlastní kůži prožít bubnování? Jste srdečně zváni do kruhu, ve kterém rozezníme bubny djembe, rámové a šamanské bubny. Budeme objevovat a tvořit nejrůznější rytmy.

Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění. Prožití společného rytmu je silná a hluboká zkušenost. Podporuje rovnováhu v nás a otevírá nové cesty, jak procítit rytmus a vědomě s ním pracovat. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti.

(Pokračování textu…)

Newsletter červen 2018

V přehledu najdete akce na měsíc ČERVEN, které se konají v centru Muzikohraní. 

Adresa: centrum Muzikohraní, Tovární 7, Ostrava – Mar. Hory (budova Fit&Fut) MAPA

MHD: Daliborova, Mar. náměstí

Parkování ve dvoře nebo na parkovišti před bránou (blízko MHD) 

(Pokračování textu…)

Archiv