Vocal body percussion – workshop

4. listopadu 2017  10:00 – 15:30

OMLOUVÁME SE, Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ SE WORKSHOP NEBUDE KONAT

Srdečně vás zveme na kreativní workshop BODY PERCUSSION s lektorem Jiřím Boudou. Tentokrát bude workshop propojen i s hlasovým tvořením. 

Vocal Body Percussion

„Dostaň se do rytmu a nech rytmus, aby se dostal do tebe.“ Jakmile ho jednou máš uvnitř, poté už záleží jen na tvé fantazii, jak jej pomocí tance a hudby dokážeš vyjádřit.“

Body percussion je hudební styl hry na tělo čerpající z mnoha kultur. Je jedním z nejstarších hudebních umění na světě, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo. Dříve než pralidé vzali do rukou klacky či kameny, určitě zkoušeli vytvářet zvuky na své vlastní tělo. Pomocí tleskání, dupání a dalších úderů začali vytvářet hudbu. V současnosti mísí prvky stepuhambone a dalších prvků čerpající z tradice různých světových kultur.

Body percussion spojuje hudbu a tanec do jednoho. Od té chvíle, kdy používáš určité pohyby za účelem vzniku rytmu, jsi současně i tanečníkem… a navíc bez jakéhokoli hudebního nástroje.

denbaya-workshop-body-percussion-150208Hra na tělo rozvíjí smysl pro rytmus, postřeh, koordinaci, kooperaci a komunikaci. Body percussion současně zlepšuje motorické schopnosti a zapojením různých částí mozku působí pozitivně na paměť a koncentraci. Zároveň společně vytváříme energickou hudbu, která tě dostane do pohody a můžeš si ji zahrát kdekoli – doma, ve škole, na ulici, v parku… kdekoli! protože ty jsi nástroj! (zdroj: denbaya.cz)

Místo: Muzikohraní, Tovární 7 (budova FitFun), Ostrava – Mar. Hory MAPA, DOPRAVA

Termín: 4. listopadu, čas 10:00 – 15:30 (včetně obědové pauzy 12:30 – 13:30)

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.