Snění s bubny – Yoga festival – relaxace s akustickými nástroji

29. dubna 2017  12:30 – 13:45

Snění s bubny v rámci YOGA & DANCE Spring Festival Ostrava

sneni-s-bubny-170219

Zvuk bubnů dokáže navodit uvolnění, meditativní stav mysli. Tím, že vnímáme živý zvuk, cítíme jeho vibrace, není ochuzen o širokou škálu alikvotních tónů. Na čistý zvuk bubnů (bez umělých zvuků a efektů) reaguje mozek, který v těle vytváří pocity spokojenosti. Tyto relaxace mohou napomáhat znovunalezení vnitřní rovnováhy a harmonie, podpořit soulad s vnitřními procesy a emocemi (tedy podpořit emocionální zdraví).

Léčivá síla bubnů je známá již od dob dávných. Zveme vás ke spočinutí v sobě samých. Meditace s bubny vás zavede do hlubokých rozmanitých prožitků – od relaxačních stavů (někdy i spánek), přes smyslové vjemy, až po vize, obrazy, symboly. Cokoli, co k vám promlouvá, vám přináší zprávu pro vás a je v danou chvíli pro vás důležité.

V relaxační pozici vleže, v bezpečném prostoru, se vydáme na cestu, kterou provází naši společníci – bubny. Archetypální rytmy podpoří poselství těchto krásných nástrojů ze dřeva, kůže a hlíny.

FOTOGALERIE

Čeká vás hodina pulsujícího bubnování v různých vlnách rytmů s bubny z celého světa. Zazní: šamanské bubny, bubny udu, zarb, djembe, rámové bubny tar, mazhar (vše akusticky, nenazvučeně, v čistém živě živém zvuku)

„Tam, odkud pocházím, říkáme, že rytmus je duší života, protože celý vesmír se točí kolem rytmu, a když vypadneme z rytmu, nastávají potíže. Proto je buben, hned vedle lidského hlasu, naším nejdůležitějším nástrojem. Je výjimečný.“ Babatunde Olatundži, nigerijský bubeník

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-rytmy-zeme-sneni-s-buby-1610-01

Co můžete zažít:

  • kontakt s tělem, uvolnění mysli, hluboký dech
  • zbystření smyslů, zcitlivění vnímavosti vůči sobě samému
  • pocit nabití, oživení, energetizace celého těla
  • ztráta pojmu o čase a prostoru
  • změny teploty v těle – teplo, pocit mrazení
  • vize, obrazy, symboly jako odpovědi na otázky
  • spánek, hladina alfa, relaxační stavy
  • uzemnění, propojení se Zemí, s kořeny, s předky

plechackovi-02-b-xxxProvází: Rytmy Země (Daniel a Michaela Plecháčkovi) 

S sebou: spacák (nebo deku), pohodlné oblečení, vodu

 

 

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.