Akce a novinky za Září 2016

Sváteční Muzikohraní 28. 9.

28. září 2016

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-daniel-plechacek-frame-drum-mazhar-ramovy-buben-01V tento sváteční den vás zveme na workshopy naplněné rytmem, na muzikojam plný tvořivosti a zvukovou relaxaci pro zklidnění a načerpání sil.. Máte možnost si vybrat, co s vámi rezonuje, co vás láká..

Během dopoledního workshopu Tarytmika se vydáme na cestu rytmu inspirovaného dálným východem, zahrajeme si v kruhu na bubny rámové, darbuky, atd.

Muzikohrani_Muzikoterapie_Ostrava___nastroje_samanske_bubny_oziveni_bubnu-xOdpolední Bubnovací kruh rozezní šamanské bubny, které svou vibrací pronikají do všech buněk těla. Prostupují celou naši bytost. Společně bubny rozezníme a necháme se jimi vést.

Následuje MuzikoJAM, volné, svobodné hudební tvoření. Vítáni jste všichni, kdo máte chuť si zahrát, zajamovat na hudební nástroje.

K večeru se během Relaxace rozezní jemné rytmy bubnů a meditativní zvuk tibetských mís. zvukova-masaz-08-xx (Pokračování textu…)

Snění s bubny 23. 9. Rožnov p. R.

sneni-s-bubny-relaxace-bubnovani-rytmy-zeme-16092323. září 2016 18:00 – 19:30

Slunečnice, ateliér sebevzdělávání, z. s., Rožnov pod Radhoštěm

Hluboce prožitkový relaxační večer s Rytmy Země / Drum meditation 

Zvuk bubnů dokáže navodit uvolnění, meditativní stav mysli. Tím, že vnímáme živý zvuk, cítíme jeho vibrace, není ochuzen o širokou škálu alikvotních tónů. Na čistý zvuk bubnů (bez umělých zvuků a efektů) reaguje mozek, který v těle vytváří pocity spokojenosti. Tyto relaxace mohou napomáhat znovunalezení vnitřní rovnováhy a harmonie, podpořit soulad s vnitřními procesy a emocemi (tedy podpořit emocionální zdraví). (Pokračování textu…)

TARYTMIKA – pravidelné rytmické workshopy

září 2016 až leden 2017

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-plechackovi-07Bubnujete a máte chuť se věnovat rytmům hlouběji a intenzivněji? Zveme vás na rytmické workshopy. Každý workshop má své konkrétní rytmické téma.

Vědomá práce s rytmem rozvíjí rytmické cítění, podporuje pochopení a tvoření rytmu a otevírá nové možnosti improvizace.

Na každém workshopu je možné využít tyto bubny: rámový buben (frame drum), zarb (tombak), udu, cajon, darbuka (doumbek), djembe. Je možné využít držení pro orientální bubny nebo pozici držení pro buben djembe. (Pokračování textu…)

Alikvotní zpěv – kurz (začátečníci)

Alikvoty letak 1609září 2016 až leden 2017

Kurz alikvotního zpěvu

Alikvotní zpěv je technika zpěvu, kdy současně zní zřetelně alespoň dva tóny. K základnímu tónu se pomocí modulace rezonančních prostor v ústech vědomě docílí zesílení dalšího, tzv. alikvotního tónu. Tuto možnost má každý, kdo zpívá nebo i jen mluví.

Alikvotní tóny zní k základnímu tónu vždy harmonicky, v tzv. přirozeném ladění, proto působí jako výborný prostředek k tříbení hudebního sluchu, jako relaxační a meditační prostředek atd.

Na tomto semináři si osvojíte některé techniky rozvíjející schopnost vlastní alikvotní tóny slyšet i zpívat. Budete zpívat slyšitelné alikvotní tóny! (Pokračování textu…)

Kurz alikvotního zpěvu – Litomyšl

na_alikvotni_zpev_0221. září 2016  17:00 – 20:00

Litomyšl

Provází: Daniel Plecháček

Více info ZDE

Kurz bubnování pro ženy – začátečnice

září 2016 až leden 2017

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-kurz-bubnovani-pro-zeny-150915-02Láká vás zvuk bubnu a máte chuť na vlastní kůži prožít působení bubnování? Jste srdečně zvány do kruhu žen, ve kterém se budeme věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu. (Pokračování textu…)

Bubnování pro mládež (11 – 15 let)

září až listopad 2016

IMG_6903Zveme zájemce ve věku 11 – 15 let do společného tvořivého kruhu, ve kterém se budeme věnovat rytmu – bubnování na bubny djembe a hře na tělo. Objevíme krásu zvuku různých rytmickým nástrojů. Propojíme hudbu s pohybem, hlasem, vytvoříme společné písně.  (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro ženy – pondělí

muzikohrani_muzikoterapie_ostrava_-_buben_djembe_detailzáří 2016 až leden 2017

Srdečně zvu ženy opět do bubnovacího kruhu. Budeme se věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu..  Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění… Setkání probíhají jednou za 14 dnů v čase od 17:00. Začínáme 19. září.

Témata: údery na buben djembe a technika hry, rytmy (archetypální, tradiční, atd.), společné relaxační bubnování, šamanské bubny a jiné zajímavé rytmické nástroje.

Bubny djembe k vypůjčení na místě. (Pokračování textu…)

Základy muzikoterapie – akreditace MPSV – sobotní kurz

17. září 2016  sobota 9:30 – 17:00

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-kurz-akreditovany-160917-c-xZáklady muzikoterapie – vzdělávací odborný kurz o rozsahu 8 vyuč. hodin.

V muzikoterapii se uplatňuje terapeutický přístup, který využívá působení i vytváření hudby (resp. zvuku, rytmu, melodie, harmonie). Muzikoterapie nemá omezenou věkovou cílovou skupinu, uplatňuje se od prenatálního období po konec života. Je aplikována u osob se zdravotním handicapem i osob intaktních. Nalézá své naplnění všude tam, kde se na základě důvěrného vztahu v bezpečném prostředí dějí prožitky sebe sama v poli hudebního působení. (Pokračování textu…)

Snění s bubny – Ostrava 16. 9.

sneni-s-bubny-relaxace-bubnovani-rytmy-zeme-16091616. září 2016 18:30 – 20:00 

Centrum Antakarana, Ostrava

Hluboce prožitkový relaxační večer s Rytmy Země / Drum meditation 

Zvuk bubnů dokáže navodit uvolnění, meditativní stav mysli. Tím, že vnímáme živý zvuk, cítíme jeho vibrace, není ochuzen o širokou škálu alikvotních tónů. Na čistý zvuk bubnů (bez umělých zvuků a efektů) reaguje mozek, který v těle vytváří pocity spokojenosti. Tyto relaxace mohou napomáhat znovunalezení vnitřní rovnováhy a harmonie, podpořit soulad s vnitřními procesy a emocemi (tedy podpořit emocionální zdraví). (Pokračování textu…)

Kurz bubnování – Rytmus v nás II.

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-bubnovani-kurz_MG_0488 raw-cr-dp-xKURZ BUBNOVÁNÍ  září 2016 až leden 2017

Cyklus pravidelného bubnování pro mírně pokročilé a pokročilé. Jednotlivá setkání na sebe budou navazovat.

FAQ – ČASTÉ DOTAZY (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro začátečníky – Rytmus v nás I.

září 2016 až leden 2017

muzikohrani_muzikoterapie_ostrava_-_buben_djembe_detailZveme všechny zájemce o bubnování na kurz, kde se seznámíte především s bubny djembe, rámovými bubny, šamanskými bubny, atd. Nejsou potřeba předchozí hudební zkušenosti ani znalosti. Jednotlivé hodiny na sebe navazují.

Bubnování je skvělou cestou k aktivní relaxaci, odbourání stresu, načerpání nové energie. Díky vibracím, které prostupují během bubnování tělem, může docházet k tělesné regeneraci. Rytmus je základním tématem, který se prolíná každým setkáním. Pojďme společně prozkoumávat RYTMUS V NÁS. (Pokračování textu…)

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

14. září 2016  18:00 – 20:00

muzikojam-1603-bZveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

Místo

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení.

Příspěvek na prostor: 70,-Kč

Prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře níže. (Pokračování textu…)

Bubnování pro děti (6 – 10 let)

září až listopad 2016

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-djembe-bubny-01Zveme děti do společného tvořivého kruhu, ve kterém se budeme věnovat rytmu – bubnování na bubny djembe a hře na tělo. Objevíme krásu zvuku různých rytmickým nástrojů. Propojíme hudbu s pohybem, hlasem, vytvoříme společné písně.  (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro ženy – LUNA

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-bubnovani-kurz_MG_0597 raw-cr-dpzáří až prosinec 2016

Témata pravidelného bubnování:

  • rytmy (tvoření rytmu, pokročilé rytmy)
  • buben djembe, šamanský buben, rámový buben, darbuka
  • skupinová hra, kompozice, prohlubování techniky
  • vystoupení 

(Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – VŽ

září 2016 až leden 2017

IMG_0009Kurz bubnování pro ženy ve společném tvořivém kruhu naplněném rytmem :-)

mírně pokročilé, sloučený kurz pro „Sluneční ženy“ a „Půlměsíční ženy“  (Pokračování textu…)

Zahájení pravidelných kurzů v Muzikohraní

12. září zahajujeme nové období pravidelných kurzů a workshopů.kouzlo-bubnu-03

PREHLED najdete ZDE

Slavnostní otevření nového prostoru Muzikohraní

_MG_1786 raw-cr 16049. září 2016  17 hod.

Srdečně vás zveme k otevření nového prostoru centra Muzikohraní

Během večera máte možnost seznámit se s novým místem, s lektory centra, s lidmi, kteří navštěvují kurzy a společně sdílejí vášeň pro rytmus.  (Pokračování textu…)

KURZY OD ZÁŘÍ 2016

Přehled termínů pravidelných kurzů od září 2016 do ledna 2017kouzlo-bubnu-03 (Pokračování textu…)

Archiv