Akce a novinky za Únor 2016

Feldenkraisova metoda – Pohybem k sebe-uvědomění

28. února 2016  9:30 – 17:00

Feldenkraisova metoda – Pohybem k sebe-uvědomění

BLIŽŠÍ INFORMACE

feldenkrais-160228Celodenní workshop skupinových pohybových lekcí ATM®, rozvíjejících kinestetické (tělové) cítění a porozumění funkčním zákonitostem pohybu pomocí nemechanicky opakovaných pohybů, jejich zkoumání v různých časových a prostorových souvislostech a směřování pozornosti umožňující reorganizaci našich stereotypů na úrovni nervového řízení.  (Pokračování textu…)

TICHÉ RYTMY – skupina neslyšících bubeníků

muzikohrani- tiche-rytmy-galavecer-neslysicich-160227-xx27. února 2016  od 18 hod.

Srdečně zveme na netradiční hudební vystoupení. Zazní bubny z celého světa.

Pořádá Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o. p. s.  (Pokračování textu…)

Beseda s dr. Hnízdilem – hudební doprovod YanTara

18. února 2016  19 hod.muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-beseda-dr-hnizdil-yantara-160218

Předprodej zde

YanTara – posvátné písně a léčivé rytmy, manželé Pokorní a Plecháčkovi

 

Večer se skupinou TICHÉ RYTMY

16. února 2016  18 hod.

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-tiche-rytmy-mimraj-tajemna-zena-11Srdečně zveme ke společné besedě s neslyšícími na téma rytmus. Součástí bude také zajímavé hudební vystoupení skupiny TICHÉ RYTMY. Během besedy se dozvíte, jak neslyšící rytmus cítí, vnímají, prožívají. Dotkneme se témat komunikace (znakového jazyka), integrace a inkluze, umění a společnosti.

Večerem provází: Mgr. Michaela Plecháčková a skupina TICHÉ RYTMY, hostující hudebníci: Michaela Krysková, Zdeňka Křikalová (Pokračování textu…)

KURZY OD ÚNORA 2016

bubnovani-1104Přehled termínů pravidelných kurzů od února do června 2016

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Průběžně budeme doplňovat. Doplníme další info a možnosti přihlašování.

(Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – „Sluneční“

únor až červen 2016

Muzikohrani_Muzikoterapie_Ostrava_-_bubny_djembe_banner_05Srdečně zvu ženy opět do bubnovacího kruhu. Budeme se věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu..  Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění…

mírně pokročilé

Témata: údery na buben djembe a technika hry, rytmy (archetypální, tradiční, atd.), společné relaxační bubnování, šamanské bubny a jiné zajímavé rytmické nástroje. (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro ženy – začátečnice

únor – červen 2016

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-kurz-bubnovani-pro-zeny-150915-02Láká vás zvuk bubnu a máte chuť na vlastní kůži prožít působení bubnování? Jste srdečně zvány do kruhu žen, ve kterém se budeme věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu.

Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti. Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění. Prožití společného rytmu je silná a hluboká zkušenost. Podporuje rovnováhu v nás a otevírá nové cesty, jak procítit rytmus a vědomě s ním pracovat.  (Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – pokračující kurz

únor – červen 2016

bubnovani-1104Srdečně zvu ženy opět do bubnovacího kruhu. Budeme se věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu..  Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění…

Témata: údery na buben djembe a technika hry, rytmy (archetypální, tradiční, atd.), společné relaxační bubnování, šamanské bubny a jiné zajímavé rytmické nástroje. (Pokračování textu…)

Dvanáct tváří Luny – vernisáž

5. února 20 hod.kalendar-12-tvari-luny-duben-neha-01-xx

Zveme vás na literárně-fotografickou vernisáž snímků, které vznikly při příležitosti focení kalendáře Dvanáct tváří Luny. Autorkou fotografií je Čaren. (Pokračování textu…)

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

4. února 2016  od 19:00

muzikojam-1603-bZveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina (naproti pošty přes náměstí, pravý horní roh náměstí), Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení. (Pokračování textu…)

Kouzlo bubnů – jednorázový workshop bubnování

4. 2. 2016  17:00 – 18:30

bubnovaci-kruh-kouzlo-bubnuKouzlo bubnů je hudebně prožitkový program naplněný hrou na nejrůznější bubny – djembe, šamanský buben, orientální bubny. Hra na tyto nádherné, tradiční nástroje spočívá v hraní si. Nic, co uděláte, není špatně. Kouzlo bubnů rozehraje vaše ruce a vy po krátké chvíli zjistíte, že jste součástí mystické šamanské hudby. Tvoříte rytmus, o kterém se vám včera ani nesnilo. Sám skrze vás plyne a harmonicky se mísí s hlasy ostatních djembe. (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro začátečníky – Rytmus v nás I.

únor až červen 2016 

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-djembe-bubny-01Zveme všechny zájemce o bubnování na kurz, kde se seznámíte především s bubny djembe, rámovými bubny, šamanskými bubny, atd. Nejsou potřeba předchozí hudební zkušenosti ani znalosti. Jednotlivé hodiny na sebe navazují.

Bubnování je skvělou cestou k aktivní relaxaci, odbourání stresu, načerpání nové energie. Díky vibracím, které prostupují během bubnování tělem, může docházet k tělesné regeneraci. Rytmus je základním tématem, které se prolíná každým setkáním. Pojďme společně prozkoumávat RYTMUS V NÁS. (Pokračování textu…)

Kurz bubnování – Rytmus v nás II.

slunovrat_33KURZ BUBNOVÁNÍ  únor až červen

Cyklus pravidelného bubnování pro mírně pokročilé a pokročilé. Jednotlivá setkání na sebe budou navazovat.  (Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – „Půlměsíční“

únor až červen 2016

IMG_0009Kurz bubnování pro ženy ve společném tvořivém kruhu naplněném rytmem :-) (Pokračování textu…)

Koupel ve zvucích gongu – Oslava svátku Imbolc – Imbolc Gong Ceremony

1. února 2016  18:30 – 19:30

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-gongy-151207Budeme oslavovat úžasný svátek Sabat zvaný Imbolc, Oimelc nebo Brigid, nebo křesťany nazývaný Candlemas. Ať už se vám líbí kterékoliv z názvů, je to doba, kdy obnovujeme své sliby, hlouběji se věnujeme své spiritualitě a za zvuku gongů a s láskyplnou pozorností požehnáme semínkům našich záměrů pro nadcházející rok. (Pokračování textu…)

Archiv