za Únor 2016

Feldenkraisova metoda – Pohybem k sebe-uvědomění

28. února 2016  9:30 – 17:00

Feldenkraisova metoda – Pohybem k sebe-uvědomění

BLIŽŠÍ INFORMACE

feldenkrais-160228Celodenní workshop skupinových pohybových lekcí ATM®, rozvíjejících kinestetické (tělové) cítění a porozumění funkčním zákonitostem pohybu pomocí nemechanicky opakovaných pohybů, jejich zkoumání v různých časových a prostorových souvislostech a směřování pozornosti umožňující reorganizaci našich stereotypů na úrovni nervového řízení.  (Pokračování textu…)

TICHÉ RYTMY – skupina neslyšících bubeníků

muzikohrani- tiche-rytmy-galavecer-neslysicich-160227-xx27. února 2016  od 18 hod.

Srdečně zveme na netradiční hudební vystoupení. Zazní bubny z celého světa.

Pořádá Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o. p. s.  (Pokračování textu…)

Vědomý pomalý tanec

…meditace pohybem v plynutí pomalého tance…

vedomy-pomaly-tanec-02Vědomý pomalý tanec směřuje naši pozornost do těla, které přirozeně projevuje svou pohybovou inteligenci a otevírá se možnostem samoozdravných procesů. Pomalý tanec vede ke zvýšení citlivosti vůči sobě samému i druhým, bystří naše smysly, vede nás do hloubky prožitku, podporuje emocionální zdraví. Živá hudba podporuje průběh tanečního plynutí.

Tanec se stává naší osobní medicínou. Naše tělo má plnou pozornost naší mysli, pozorujeme, vnímáme, cítíme. vedomy-pomaly-tanec-01

Nejde o to tančit konkrétní tanec s tím, jak pohyby vypadají, ale zaměřujeme se na toto.. NECHAT tělo tančit, vědomě umožnit tělu plynout tancem, vnímat svůj dech, své tělo..

Provází: Andrea Isabell Sollich s živou hudbou Rytmy Země

Termín v aktualitách nebo dle domluvy: info@muzikohrani.cz, tel.: 737 805 593

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-zazit-prastary-symbol-labyrint-130924-08

 

 

Beseda s dr. Hnízdilem – hudební doprovod YanTara

18. února 2016  19 hod.muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-beseda-dr-hnizdil-yantara-160218

Předprodej zde

YanTara – posvátné písně a léčivé rytmy, manželé Pokorní a Plecháčkovi

 

Večer se skupinou TICHÉ RYTMY

16. února 2016  18 hod.

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-tiche-rytmy-mimraj-tajemna-zena-11Srdečně zveme ke společné besedě s neslyšícími na téma rytmus. Součástí bude také zajímavé hudební vystoupení skupiny TICHÉ RYTMY. Během besedy se dozvíte, jak neslyšící rytmus cítí, vnímají, prožívají. Dotkneme se témat komunikace (znakového jazyka), integrace a inkluze, umění a společnosti.

Večerem provází: Mgr. Michaela Plecháčková a skupina TICHÉ RYTMY, hostující hudebníci: Michaela Krysková, Zdeňka Křikalová (Pokračování textu…)

KURZY OD ÚNORA 2016

bubnovani-1104Přehled termínů pravidelných kurzů od února do června 2016

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Průběžně budeme doplňovat. Doplníme další info a možnosti přihlašování.

(Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – „Sluneční“

únor až červen 2016

Muzikohrani_Muzikoterapie_Ostrava_-_bubny_djembe_banner_05Srdečně zvu ženy opět do bubnovacího kruhu. Budeme se věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu..  Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění…

mírně pokročilé

Témata: údery na buben djembe a technika hry, rytmy (archetypální, tradiční, atd.), společné relaxační bubnování, šamanské bubny a jiné zajímavé rytmické nástroje. (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro ženy – začátečnice

únor – červen 2016

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-kurz-bubnovani-pro-zeny-150915-02Láká vás zvuk bubnu a máte chuť na vlastní kůži prožít působení bubnování? Jste srdečně zvány do kruhu žen, ve kterém se budeme věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu.

Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti. Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění. Prožití společného rytmu je silná a hluboká zkušenost. Podporuje rovnováhu v nás a otevírá nové cesty, jak procítit rytmus a vědomě s ním pracovat.  (Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – pokračující kurz

únor – červen 2016

bubnovani-1104Srdečně zvu ženy opět do bubnovacího kruhu. Budeme se věnovat společnému bubnování, objevování a tvoření rytmu..  Bubnování je příjemnou cestou k relaxaci a uvolnění…

Témata: údery na buben djembe a technika hry, rytmy (archetypální, tradiční, atd.), společné relaxační bubnování, šamanské bubny a jiné zajímavé rytmické nástroje. (Pokračování textu…)

Dvanáct tváří Luny – vernisáž

5. února 20 hod.kalendar-12-tvari-luny-duben-neha-01-xx

Zveme vás na literárně-fotografickou vernisáž snímků, které vznikly při příležitosti focení kalendáře Dvanáct tváří Luny. Autorkou fotografií je Čaren. (Pokračování textu…)

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

4. února 2016  od 19:00

muzikojam-1603-bZveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina (naproti pošty přes náměstí, pravý horní roh náměstí), Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení. (Pokračování textu…)

Kouzlo bubnů – jednorázový workshop bubnování

4. 2. 2016  17:00 – 18:30

bubnovaci-kruh-kouzlo-bubnuKouzlo bubnů je hudebně prožitkový program naplněný hrou na nejrůznější bubny – djembe, šamanský buben, orientální bubny. Hra na tyto nádherné, tradiční nástroje spočívá v hraní si. Nic, co uděláte, není špatně. Kouzlo bubnů rozehraje vaše ruce a vy po krátké chvíli zjistíte, že jste součástí mystické šamanské hudby. Tvoříte rytmus, o kterém se vám včera ani nesnilo. Sám skrze vás plyne a harmonicky se mísí s hlasy ostatních djembe. (Pokračování textu…)

Kurz bubnování pro začátečníky – Rytmus v nás I.

únor až červen 2016 

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-djembe-bubny-01Zveme všechny zájemce o bubnování na kurz, kde se seznámíte především s bubny djembe, rámovými bubny, šamanskými bubny, atd. Nejsou potřeba předchozí hudební zkušenosti ani znalosti. Jednotlivé hodiny na sebe navazují.

Bubnování je skvělou cestou k aktivní relaxaci, odbourání stresu, načerpání nové energie. Díky vibracím, které prostupují během bubnování tělem, může docházet k tělesné regeneraci. Rytmus je základním tématem, které se prolíná každým setkáním. Pojďme společně prozkoumávat RYTMUS V NÁS. (Pokračování textu…)

Kurz bubnování – Rytmus v nás II.

slunovrat_33KURZ BUBNOVÁNÍ  únor až červen

Cyklus pravidelného bubnování pro mírně pokročilé a pokročilé. Jednotlivá setkání na sebe budou navazovat.  (Pokračování textu…)

Bubnování pro ženy – „Půlměsíční“

únor až červen 2016

IMG_0009Kurz bubnování pro ženy ve společném tvořivém kruhu naplněném rytmem :-) (Pokračování textu…)

Newsletter únor 2016

V článku najdete přehled plánovaných akcí na měsíc únor 2016.

ramovy_buben_a_indianska_fletna

nové PRAVIDELNÉ KURZY A WORKSHOPY ZDE období únor až červen 2016

(Pokračování textu…)

Koupel ve zvucích gongu – Oslava svátku Imbolc – Imbolc Gong Ceremony

1. února 2016  18:30 – 19:30

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-gongy-151207Budeme oslavovat úžasný svátek Sabat zvaný Imbolc, Oimelc nebo Brigid, nebo křesťany nazývaný Candlemas. Ať už se vám líbí kterékoliv z názvů, je to doba, kdy obnovujeme své sliby, hlouběji se věnujeme své spiritualitě a za zvuku gongů a s láskyplnou pozorností požehnáme semínkům našich záměrů pro nadcházející rok. (Pokračování textu…)

Archiv