Akce a novinky za Říjen 2016

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

26. října 2016  18 hod.

muzikojam-1603-bZveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

Místo

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení.

Příspěvek na prostor: 70,-Kč

Prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře níže. (Pokračování textu…)

Edward Powell – Ragmakamtar sólo koncert

24. října 2016  18 hod.

edward-powell-1610Výjimečný koncert Edwarda Powella v centru Muzikohraní.

Přes 10 let žil v Indii a na Středním východě a studoval orientální klasickou hudební skladbu s renomovanými mistry. Edward navrhl a zhotovil svůj vlastní originální nástroj, který je kombinací nástrojů OUD a SAROD, jež nazval RAGMAKAMTAR.  (Pokračování textu…)

Jógovo-muziko-terapeuticko-bubnovací víkend

21. – 23. října 2016

07092014-yogovna-open (29)Srdečně vás zveme na jedinečný víkend, na kterém se bude spojovat jóga – tedy práce s tělem a hudebně prožitkové programy. Budete si moci odpočinout při muziko-terapeutické relaxaci, vyzkoušet si bubnování v kruhu a vychutnat si ranní a odpolední lekce jógy. To vše v nádherné, klidné a opuštěné horské krajině Beskyd.  (Pokračování textu…)

Kouzlo bubnů – Bílovec

kouzlo-bubnu-bilovec-16101919. 10. 2016  17 hod.

BUBNOVÁNÍ v MONAMI – dovolujeme si pozvat příznivce bubnování na djembe. Večerem nás provede zkušený lektor a muzikoterapeut Daniel Plecháček z Ostravy. Představí se v programu – KOUZLO BUBNŮ. 

Během večerního setkání vás čekají ukázky hry na nejrůznější bubny z celého světa – zarb, darbuka, mazhar, tar, udu, djembe. Dozvíte se zajímavé informace o nástrojích a pronikneme do tajů rytmu. Rozezníme bubny a prožijeme společný rytmus v bubnovacím kruhu.

Vstup zdarma, prosím, posílejte nám rezervace na naši adresu: info@knihkupectvi-monami.cz

Indiánská flétna Siyotanka – workshop

indi-fletna-03Srdečně zveme na večerní workshop pro zájemce o hru na indiánskou flétnu Siyotanku.

17. října 19:00 – 20:30

Indiánská flétna původně pochází z Ameriky. Nazývá se také Siyotanka nebo flétna lásky. Jsou známy různé příběhy a legendy o této flétně.

Flétna je vyrobena ze dřeva. Buď se kus dřeva rozpůlí, nebo se flétna vyrobí z jednoho kusu dřeva. Součástí flétny je tzv. koník (nebo také fetiš), který je umístěn na horní části flétny. Je připevněn koženými pásky. Slouží k přechodu vzduchu před vzduchové komůrky. Koníky jsou různých tvarů, např. vyřezané podoby zvířat. Dále je možné se setkat s různě zdobenou flétnou. (Pokračování textu…)

Cesta labyrintem

15. října 2016  15:30 – 16:30

V rámci Kongresu inteligentního pohybu V.

Zveme vás na cestu labyrintem..

Cesta labyrintem otevírá zvláštní formu meditace, rozjímání. Poznatky moderní kineziologie potvrzují jeho speciální působení na náš mozek. Propojuje levou a pravou mozkovou hemisféru a tímto můžeme zažívat hluboké uvolnění či vhledy. Co můžete v labyrintu zažít? Zážitků je tolik, kolik návštěvníků. Může to být zábava, radost v pohybu, můžete dojít k rozhodnutí, může to být hluboká relaxace, vycentrování, jasnost či hluboký duchovní zážitek. Průběh: přechod prahu, chůze labyrintem, uvolnění stresu a napětí v těle, prohloubení dechu, vycentrování.

Andrea Isabell Sollich

andrea-isabell-sollichAbsolvovala Pedagogickou fakultu a Pražskou psychoterapeutickou fakultu, 3,5 letý sebezkušenostní výcvik v rogersovské psychoterapii (PCA), trénink Rebalancingu. Má svou soukromou praxi v Bolaticích na Opavsku. Věnovala se společenskému tanci, pak africkému, bříšnímu, salse a nakonec ji učaroval lidový etnický tanec různých zemí (Řecka, Makedonie, Arménie a Srbska). Tanec studovala i v zahraničí: Kréta, Vancouver, Istanbul. Ve své práci rovněž pracuje se symboly a to především s Labyrintem. Zasloužila se o výstavbu venkovního gotického labyrintu v Bělé na Opavsku.

Rytmy Země – Daniel a Michaela Plecháčkovi

rytmy-zeme-fotoManželé Plecháčkovi se věnují odborné muzikoterapii, školení a lektorství hudebně prožitkových programů a výcvikům muzikoterapie. V hudební tvorbě realizují muzikorelaxace a hudbu ke spontánnímu tanci a rituálům. Zaměřují se na rytmus a jeho vnímání, objevování a tvoření.

 

Kongres inteligentního pohybu V.

kongres-inteligentního-pohybu-161015. – 16. října 2016  

Místo: Rožnov pod Radhoštěm, Hotel Energetic Wellness Resort

Krásný den, dovolte mi, abych Vás již po páté pozvala do Rožnova na KONGRES INTELIGENTNÍHO POHYBU. Věřím, že se opět podařilo zkompilovat velmi inspirativní program, který Vás potěší a obohatí. Budete mít šanci se potkat, jak s oblíbenými lektory z let minulých, tak i s novými účinkujícími, kteří jsou vskutku špičkami ve svém oboru. Více o programu i lektorech najdete níže. (Pokračování textu…)

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

12. října 2016  17:00

muzikojam-1603-bZveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

Místo: Muzikohraní, Tovární 7 (budova FitFun), Ostrava – Mar. Hory MAPA, DOPRAVA

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení.

Příspěvek na prostor: 70,-Kč

Prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře níže. (Pokračování textu…)

Všechny barvy duhy

vsechny-barvy-duhy-2016-0110. října 2016 vsechny-barvy-duhy-2016-02

Centrum Muzikohraní se již poněkolikáté zapojuje do realizace programu na koncertu Všechny barvy duhy. Letos je to již 10. ročník.

Ve spolupráci se skupinou Rytmy z centra Čtyřlístek a skupinou LUNA z Muzikohraní vystoupíme s programem naplněném rytmy. Zahrajeme společně s uživateli na různé bubny a perkuse.

Za Muzikohraní vystoupí: Daniel Plecháček, Michaela Plecháčková, Michaela Krysková, Renáta Veselská, Zdeňka Křikalová, Zdeňka Skulinová 

 

Snění s bubny / Drum meditation (Ostrava)

sneni-s-bubny-relaxace-bubnovani-rytmy-zeme-1610099. října 2016  17:30 – 19:00 nedělní relax

Hluboce prožitkový relaxační večer s bubnováním / Drum meditation 

Zvuk bubnů dokáže navodit uvolnění, meditativní stav mysli. Tím, že vnímáme živý zvuk, cítíme jeho vibrace, není ochuzen o širokou škálu alikvotních tónů. Na čistý zvuk bubnů (bez umělých zvuků a efektů) reaguje mozek, který v těle vytváří pocity spokojenosti. Tyto relaxace mohou napomáhat znovunalezení vnitřní rovnováhy a harmonie, podpořit soulad s vnitřními procesy a emocemi (tedy podpořit emocionální zdraví). (Pokračování textu…)

Body percussion – workshop

body-percussion-161008-h-038. října 2016  13:30 – 18 hod. 

Srdečně vás zveme na kreativní workshop BODY PERCUSSION s lektorem Jiřím Boudou. Tentokrát bude workshop naplněný nejen hrou na tělo, ale také hrou na boomwhackers.

Body Music / Body Percussion / Boomwhackers

„Dostaň se do rytmu a nech rytmus, aby se dostal do tebe.“ Jakmile ho jednou máš uvnitř, poté už záleží jen na tvé fantazii, jak jej pomocí tance a hudby dokážeš vyjádřit.“

Body percussion je hudební styl hry na tělo čerpající z mnoha kultur. Je jedním z nejstarších hudebních umění na světě, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo. Dříve než pralidé vzali do rukou klacky či kameny, určitě zkoušeli vytvářet zvuky na své vlastní tělo. Pomocí tleskání, dupání a dalších úderů začali vytvářet hudbu. V současnosti mísí prvky stepuhambone a dalších prvků čerpající z tradice různých světových kultur. (Pokračování textu…)

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

7. října 2016  17 hod.

muzikojam-1603-bZveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd. 

Místo: Muzikohraní, Tovární 7 (budova FitFun), Ostrava – Mar. Hory MAPA, DOPRAVA

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení.

Příspěvek na prostor: 70,-Kč

Prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře níže. (Pokračování textu…)

Feldenkraisova metoda® – celodenní workshop v Ostravě

feldenkraisova-metoda-1610011. října 2016  10:00 – 17:00

Celodenní sebe-zkušenostní seminář Feldenkraisovy® metody, formou pohybových lekcí ATM® – Pohybem k sebeuvědomění – je určen každému, kdo se chce pohybovat a žít s větší lehkostí a rovnováhou.

Srdečně Vás zveme na prožitkové lekce v pohybu, jejichž smyslem je oživit tělové cítění a rozpomenout se na způsob, jakým se díky následování příjemných tělesných pocitů a toho, co nám jde snadno, můžeme učit přirozeně rozvíjet svůj potenciál – v pohybu a nejen v něm – a obohacovat tak svůj život o kvalitu hlubšího porozumění sobě i druhým, obnovit či získat v těle lepší pohyblivost, koordinaci, rovnováhu, a to vše díky inteligenci našeho nervového systému.

Neobvyklými pohyby k funkčnímu pohybu a širšímu sebe-obrazu.

(Pokračování textu…)

Archiv