Akce a novinky za Leden 2016

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

1510-muzikojam-29. ledna 2016  od 19:00

Zveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd. (Pokračování textu…)

Muzikoterapeutická relaxace

29. ledna 2016  17:00 – 18:30

Zažijete hluboké působení zvuku a vibrací, které harmonizují celou bytost, podporují rovnováhu a navozují relaxační stavy. Relaxace je pro organismus velmi prospěšná a přínosná, dochází u ní k efektivní regeneraci, k uvolnění těla i mysli, k načerpání energie.

Tato hudba působí harmonizačně především díky vibracím, které zvuk vytváří a také díky vytvoření hudebního proudu na základě muzikoterapeutických principů. (Pokračování textu…)

Obřad s rituálním kakaem – Sensuous chocolate ritual

22. ledna 2016  18:00 – 20:00

cokoritual-1406Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina (pravý horní roh náměstí), Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Proč OBŘAD?

Protože se při něm cítíme OBŘADNĚ.

Protože se chceme cítit obřadně v našich tělech, myslích i životě

Protože to prostě takto milujeme  (Pokračování textu…)

Etno tančírna – Olomouc

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-etno-tancirna-16021515. ledna 2016  18 – 20 hod.

Prostor pro osvobození těla a mysli prostřednictvím volného tance a pohybu na vlnách živé hudby inspirované přítomným okamžikem… Etnické nástroje v podání hudby Rytmy Země ozvučené moderní technikou!

Provází: Rytmy Země a Kateřina Pokorná (Pokračování textu…)

Luna – bubnující ženy (kurz)

  • pravidelný kurz bubnování pro ženy skupiny LUNA – pokročilé

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-bubnovani-kurz_MG_0597 raw-cr-dp (Pokračování textu…)

Novoroční koupel ve zvucích gongu – cesta za sny a záměry pro rok 2016

4. ledna 2016  18:30 – 19:30

gong-01Koupel ve zvucích gongů je masáží celého těla. Zážitek je jedinečný, nezapomenutelný a slovy nepopsatelný. Gong je starožitný, vibračně velmi silný nástroj – mezi doposud známými nástroji vytváří nejširší možnosti harmonických léčebných vibrací a Prazvuky Vesmíru. Jeho vibrační ozvěny jsou pociťovány v celém těle. Vejdeme do Tiché komnaty našich Srdcí, ponoříme se do našeho vnitřního světa a spojíme se s Písní Srdce – obejmou nás uzdravující tóny Gongů a jiných svatých instrumentů – hudebních nástrojů. (Pokračování textu…)

Hudební mozaika – termíny

hudebni-mozaika-muzikohrani-160506Hudební mozaika – dílna

rok 2016

Aktuálně: pátek 6. května 10 hod.

  • volnočasový program pro seniory

Zveme vás na hudební dílnu s rytmickými nástroji z různých koutů světa. Představíme si bubny, perkusivní nástroje a další zajímavé nástroje, na které si společně zahrajeme. Jedná se o muzikofiletický program pro seniory.

Délka: 60 minut koncert (Pokračování textu…)

Hudební mozaika – program pro volný čas seniorů

muzikohrani-hudebni-mozaika-2015-02

ROK 2016

Hudební mozaika – volnočasový program pro seniory

„Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební mozaika je projekt naplněný živou hudbou, novými zkušenostmi a zážitky, ale také setkáními a radostí. Projekt má za sebou druhý rok fungování a díky podpoře SMO jsme mohli i letos naplnit potřeby seniorů kvalitně trávit jejich volný čas.

Hudba je tvořena tak, aby podporovala zdravé vnímání vibrací a zvuku a aby zajišťovala pozitivní působení na člověka. (Pokračování textu…)

Archiv