za Leden 2016

Muzikoterapeutická relaxace s Rytmy Země

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-muzikoterapeuticka-relaxace-15-02

Zažijete hluboké působení zvuku, který harmonizuje celou bytost, podporuje rovnováhu a navozuje relaxační stavy. Relaxace je pro organismus velmi prospěšná a přínosná, dochází u ní k efektivní regeneraci, k uvolnění těla i mysli, k načerpání energie. Během relaxace zní hudba v plynoucích vlnách, kterou prožijete v uvolněné, pohodlné poloze vleže, v nerušeném klidném prostoru.

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-muzikoterapeuticka-relaxace-1504-01Blahodárné působení zvuku nás inspiruje k aktivizování tvůrčí energie, k objevování skrytého v nás, k podpoře vnitřní rovnováhy. Mohou přicházet obrazy, vhledy, informace.

Zazní tyto hudební nástroje z celého světa: bubny s podmanivým zvukem (zarb, udu, tar, mazhar, šamanský buben), lidové flétny a píšťaly (indiánská flétna, dvojačka, bambusové flétny), meditační tibetské mísy, brumle, sansula, zvonkohry Koshi a magický hand pan. A samozřejmě prožijete léčivou sílu hlasu v podobě alikvotního a hrdelního zpěvu.

„Mnoho z  nás má mylný dojem, že relaxace je jakýsi zplihlý zhroucený stav blízký smrti. To však není vůbec pravda. Hluboká relaxace nás přivádí do stavu vnitřního sebeuvědomění a  vitality. Reálným vedlejším účinkem relaxace je pocit regenerace, svěžesti a povznesení.“ (Diana Richardson)

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-muzikoterapeuticka-relaxace-15-01Muzikoterapeutická relaxace je realizována v celkovém čase 1,5 hod, z toho 50 – 60 min. přímá hudební část, pak prostor na ticho a prostor na sdílené a seznámení s nástroji. 

Varianty: a) muzikorelaxace 1,5 hod., b) relaxace s šamanskými bubny 1,5 hod.

Článek o MT relaxaci

Provází a hudbu pro vás tvoří: Daniel a Michaela Plecháčkovi – muzikoterapeuté

Hudební ukázky doplníme

Zážitky, pocity, reflexe od účastníků

„Prostor nad časem a nad zemí, barevné nitky a schody do nebe, fialková světélka jak svatojánci. A mezi tím se vynořily důležité věci, co jsem ve víru dní zapomněla, řešení, co se schovávala pod svícnem, kde je nejvíce tma. A vibrace, víření jak v tanci.., a vidím sama sebe před 28 lety, mám znovu to mladé tělo, běžím po písku u moře a cítím se velmi, velmi mladá a pohyblivá… žiju ten pocit jako nyní. Koncert vleže… prostě ideál.“ Lucy

„Ahoj Míšo & Dany, muzikorelaxace i následné​ jamování byly vskutku relaxační – při tom prvním jsem se pomalu a jemně rozplynula ve zvucích, zvláště těch hlubších tónech a odplula do říše snů, nevím kde a jak dlouho jsem to vlastně byla, ale bylo mi tam dobře a vzbudila jsem se uvolněná a s čistou klidnou hlavou, kde předtím vířilo tisíce myšlenek. A při následném jamování jsem pak už vnímala hlavně rytmus, rytmy ostatních lidí a nástrojů kolem a jen se prostě „napojila“ a nic jiného nevnímala. Na vyčištění hlavy ideální kombinace :-) Bylo mi s vámi dobře, děkuji za vzájemné sdílení společného času a energií.“ Týna z Bohumína

„Muzikoterapeutická relaxace? Aaaaaach…….těším se na ni vždy jako nadšené malé dítě. Vím, že opět budu příjemně zahalená do zajímavých a skvostných zvuků nástrojů z různých koutů světa, které tak dobře, pozitivně a blahodárně působí na mé tělo. Tento den tomu nebylo jinak…..U vchodu nádherně voněla aroma lampa. Tu vůni miluji – Litsea Cubeba, už v tu chvíli mi srdce plesalo radostí a zároveň nedočkavostí, co příjemného v tento večer zažijeme. Potkávala jsem lidi a přátele, které znám i neznám. Všichni byli pozitivně naladěni a čekali, co nám Dany s Míšou přichystají na svých rytmicky – zlatých podnosech. Pomalu jsme se uvelebili do svých spacáků a přikrývek, světlo zhaslo, Míša nás mile přivítala a relaxace začala. Mé tělo ovšem v tu chvíli, i přes ty všechny tóny vznikající tady a teď, nechtělo odpočívat. Sama jsem se tomu divila. Bylo zvědavé, které nástroje hrají a co vše se událo v posledních pár dnech a hlavou se mi hodily už staré a nepotřebné věci. Sama jsem se tomu divila. Proč? Vždyť ses tak těšila?! Po chvíli ale zazněla indiánská flétna lásky – Siyotanka, vše v mém těle utichlo a cítila jsem, jak se usmívám a mé tělo zahalilo příjemné teplo. Ano, tenhle líbivý zvuk flétny udělal se mnou divy. Mé tělo se uklidnilo, vnímalo tu blahodárnou hudbu a konečně odpočívalo, cítilo se šťastně. Velký dík, byl to zážitek!“ Míša K.

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

1510-muzikojam-29. ledna 2016  od 19:00

Zveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd. (Pokračování textu…)

Muzikoterapeutická relaxace

29. ledna 2016  17:00 – 18:30

Zažijete hluboké působení zvuku a vibrací, které harmonizují celou bytost, podporují rovnováhu a navozují relaxační stavy. Relaxace je pro organismus velmi prospěšná a přínosná, dochází u ní k efektivní regeneraci, k uvolnění těla i mysli, k načerpání energie.

Tato hudba působí harmonizačně především díky vibracím, které zvuk vytváří a také díky vytvoření hudebního proudu na základě muzikoterapeutických principů. (Pokračování textu…)

Obřad s rituálním kakaem – Sensuous chocolate ritual

22. ledna 2016  18:00 – 20:00

cokoritual-1406Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina (pravý horní roh náměstí), Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Proč OBŘAD?

Protože se při něm cítíme OBŘADNĚ.

Protože se chceme cítit obřadně v našich tělech, myslích i životě

Protože to prostě takto milujeme  (Pokračování textu…)

Etno tančírna – Olomouc

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-etno-tancirna-16021515. ledna 2016  18 – 20 hod.

Prostor pro osvobození těla a mysli prostřednictvím volného tance a pohybu na vlnách živé hudby inspirované přítomným okamžikem… Etnické nástroje v podání hudby Rytmy Země ozvučené moderní technikou!

Provází: Rytmy Země a Kateřina Pokorná (Pokračování textu…)

Rytmy Země – koncert

rytmy-zeme-veetmaya-150822-01Koncert Rytmy Země

Živá plynoucí hudba, ve které pulzují archetypální rytmy, zní hudební nástroje z různých koutů světa a hlasové improvizace.

Hudba skrze nás tvoří nálady a příběhy, vytváří prostor pro intenzivní, osobní prožitky, inspiruje k pohybu a tanci.

WEB

Zazní nástroje:

 • bubny – šamanské, zarb, mazhar, darbuka, tar, daf, udu, djembe, hand pan
 • flétny – bambusová příčná flétna, dvojačka, siyotanka
 • sansula, brumle, perkuse
 • hlas – zpěv intuitivní, harmonický, hrdelní a alikvotní

Koncert je ozvučen moderní technikou s využitím looperu.

Ukázka:

 

Muzikoterapeutická relaxace – Pravý domácí časopis

Pravý domácí časopis (web, FB)

leden 2016

muzikoterapeuticka-relaxace-pravy-domaci-casopis-1601-01muzikoterapeuticka-relaxace-pravy-domaci-casopis-1601-02

PDF VERZE

 

 

Etno tančírna

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-etno-tancirna-151229-02Prostor pro osvobození těla a mysli prostřednictvím volného tance a pohybu na vlnách živé hudby inspirované přítomným okamžikem… 

ETNO TANČÍRNA

 • prostor pro svobodný, volný, spontánní tanec
 • dech v pohybu, pohyb v těle… vědomě, plynule, uvolněně
 • inspirace a tvořivost jako vnitřní síla a poznání
 • prožitek sebe sama, hmatatelně, v těle
 • dynamická meditace v pohybu
 • při živé hudbě, na vlně rytmů, s prožitkem vibrace zvuku

etno-tancirnaTanec doprovází plynoucí i tepající živá hudba Rytmy Země, která se ladí na váš pohyb.  Zní různé etnické nástroje a hlas, ozvučeno moderní technikou. 

Tančírna probíhá v rytmických vlnách.. od jemné plynoucí hudby, přes dynamický rytmus živých bubnů k plynulému přechodu do vnitřního ztišení.

Vítáni jsou všichni bez ohledu na předchozí pohybové zkušenosti. Tanec je dokonalé projevení našeho vnitřního světa. Dovolme si projevit pohyb, být v tanci.. 

Provází: Kateřina Pokorná

Hudba: Rytmy Země (duo)

FOTOGALERIE

Video záznam z tačnírny – připravujeme

Doba trvání: 2 hodiny nebo dle domluvy (možno 1,5 až celodenní dílna)

Kontakt: Michaela Plecháčková, info@muzikohrani.cz, tel.: 737 805 593

***

Ukázka hudby

Zážitky – autentický přepis mluvených rozhovorů po tančírně

„Skvěle jsem si zatančila. Výborná atmosfére. Miluju tu muziku, boží rytmy. Kdykoliv, znovu a znovu dorazím. Bylo to intenzivní.“  V.

„Líbilo se mi to dneska hodně. Líbí se mi akce, které v Muzikohraní jsou. Mají velmi zvláštní atmosféru. Každá akce je naprosto originální. Když je člověk doma a sám tančí, je to naprosto jiné, než když se to vytváří  tady ve skupině. To se mi na těchto setkáních líbí moc. Vždy tady prožívám úžasné emoce. Práce s tělem je nesmírně důležitá. Jsme bytosti, které se projevují ve hmotě, tedy v těle. Ač se mnohdy tvrdilo, že ne. Opak je pravdou. Potřebujeme prožít to, co cítíme přes tělo. Vnímání emocí je pro lidi v dnešní době hodně důležité. Potlačování nikomu neprospěje. Ať jsou pozitivní nebo negativní, je to úplně jedno. Důležité je to si je prožít. Tu radost, ten pocit, to sdílení jednoty. Na konci je viditelné, že lidé zůstávají beze slov. Prožitek je natolik silný, že není potřeba cokoli říkat.“ Iva

„Vyzdvihla bych hudbu manželů Plecháčkových, která mě opravdu absolutně v pohybu nesla. Já jsem si zažila už několikrát různá setkání spontánního tance a čím dál více si uvědomuju, že ta hudba je alfa a omega. Pro mě to bylo úžasné v tom, že jsem fakt cítila, jak každá buňka rezonuje tou hudbou, v každé buňce tančí melodie, každá buňka přebírá rytmus a byla jsem neustále na jedné vlně. Cítila jsem se neuvěřitelně bezpečně ve skupině lidí, které jsem vůbec neznala. Byla jsem poctěna tím, že jsem mezi tak krásnými a inspirativními lidmi. Zároveň i vedení Katky Pokorné je citlivé a jemné. Cítila jsem její pozornost a zároveň do toho nevstupovala, když nebylo potřeba. Tanečníci si tančili, jak potřebovali a jen ve chvílích, kdy bylo třeba nějakého slova, tak do toho vstoupila, velmi jemně a citlivě nás vedla v pohybu. Já jsem nadšená. Kéž bych si tohle mohla zažívat častěji. Jsem velmi vděčná. Myslím, že tohle nám chybí.. nebát se být spontánní. Je skvělé, že se to děje, že jsou lidi, kteří to zorganizujou. Včera jsem tančila v hospodě, kde bubnovali nějací kluci a tam se mě od vedlejšího stolu ptali, co beru :-D Cítím, že si to nemůžu pořád dovolit tak, jak bych chtěla. A tohle je to prostředí, kde si to můžu dovolit naprosto.. můžu ležet, křičet, je to jedno – JEDNO. Respektuješ vlastní tělo, to, co potřebuješ. První část byla pro mě intenzivní a o velkém pohybu. A  v další části to bylo hodně niterné, cítila jsem, že se moc nehýbu a byla jsem šťastná, že i to si můžu dovolit.“ Elen

„Bylo to úžasné, cítím se blaženě. Ten svobodný pohyb, když si můžu tancovat, jak chci.. Spontánní tanec mi dělá dobře. Hudba je úžasná a léčivá. Chodím taky i na jiné akce v Muzikohraní, např. na čokoládové rituály s Vlaďkou Šubertovou, tu mám taky moc ráda. Je pro mě důležité svobodně se vyjadřovat v tanci. Děkuji.“ Radka

„Jsem sama v sobě. Bylo mi dobře. Je dobré si fakt dovolit, aby si tělo dělalo, co chce, pak je to božské :-) “ Lucie

„Slova jsou zbytečná. Nejde dát do slov ty pocity. Člověk má potřebu nechat tělo, ať si dělá, co chce. Tanec je sám o sobě nejsrozumitelnějším jazykem. Nalézám v sobě spoustu nového a neobjeveného právě díky muzice a potřebám těla,  když člověk vypne hlavu. Pak se ta hlava nestačí divit. Nádherné, hladivé, boží..“ I.

„Moc jsem se na to těšil.. celý večer si užít, rozproudit to se skvělými lidmi, skvělou muzikou, atmosférou výbušnou i hravou. Potkal jsem tu skvělé lidi, kteří dokážou vyjádřit svou osobnost pohybem. To já miluju, nejsou potřeba slova, není potřeba „něco“ ukazovat. Jsi to ty a pohybuješ se na základě skvělé hudby, kterou tvoří Míša s Danem. To jde až na buňku, až do tvé osobnosti. A já, když jsem to cítil, je to nádherné, že lidi do toho jdou, že jsme tady. Jsem vděčný, že to proběhlo. Nejsilnější pocit, který mě provázel od prvních tónů do posledního, byla vnitřní vděčnost, byl to hluboký stav a pocit. Mohl jsem lidi vnímat, cítit, vidět, slyšet.. prožít tu show.. Jsem obohacený, mám to v sobě. Surfoval jsem na těch energiích.“ Petr

 

Zážitky – co jste napsali

„Hudba Rytmů Země jakoby pramenila z podstaty, od počátku lidstva, od zdroje. Je niterná, zasahuje až ZA…někam, kam naše hmota už nemůže. Prožít jejich znění pohybem je tak přirozené. Pouze necháváme naše tělo, ať si dělá, co chce, to, co nikdy nezapomnělo.A pak přijde uvolnění, otevření a vhledy…obrazy z dávných a vzdálených krajin. Děkuji.“  Jana 

„Milá Katko, Tome a manželé Plecháčkovi, děkuji za večer nabitý setkáním s tancem, s neznámými, ale přátelskými spolutančícími i se sebou samou. Přihlásila jsem se sama, tudíž trošku s obavou, ale čas plynul radostně, dobro-družně a mezi pohodovými uvolněnými lidmi různého věku jsem se brzy cítila jako doma. Prožila jsem při tanci určitě víc, než umím napsat. Radost dynamika a zklidnění tohoto večera byly pro mě balzámem pro duši i tělo. Vše tak ladilo a odcházela jsem osvěžená, lehčí, s čistou hlavou. Ozvěna vašich tónů zůstává a láká k další etnotančírně, snad bude :-)“ Eva

 

Luna – bubnující ženy (kurz)

 • pravidelný kurz bubnování pro ženy skupiny LUNA – pokročilé

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-bubnovani-kurz_MG_0597 raw-cr-dp (Pokračování textu…)

Novoroční koupel ve zvucích gongu – cesta za sny a záměry pro rok 2016

4. ledna 2016  18:30 – 19:30

gong-01Koupel ve zvucích gongů je masáží celého těla. Zážitek je jedinečný, nezapomenutelný a slovy nepopsatelný. Gong je starožitný, vibračně velmi silný nástroj – mezi doposud známými nástroji vytváří nejširší možnosti harmonických léčebných vibrací a Prazvuky Vesmíru. Jeho vibrační ozvěny jsou pociťovány v celém těle. Vejdeme do Tiché komnaty našich Srdcí, ponoříme se do našeho vnitřního světa a spojíme se s Písní Srdce – obejmou nás uzdravující tóny Gongů a jiných svatých instrumentů – hudebních nástrojů. (Pokračování textu…)

Newsletter leden 2016

V článku najdete přehled plánovaných akcí na měsíc leden 2016.

ramovy_buben_a_indianska_fletna

nové PRAVIDELNÉ KURZY A WORKSHOPY ZDE období únor až červen 2016

(Pokračování textu…)

Hudební mozaika – termíny

hudebni-mozaika-muzikohrani-160506Hudební mozaika – dílna

rok 2016

Aktuálně: pátek 6. května 10 hod.

 • volnočasový program pro seniory

Zveme vás na hudební dílnu s rytmickými nástroji z různých koutů světa. Představíme si bubny, perkusivní nástroje a další zajímavé nástroje, na které si společně zahrajeme. Jedná se o muzikofiletický program pro seniory.

Délka: 60 minut koncert (Pokračování textu…)

Hudební mozaika – program pro volný čas seniorů

muzikohrani-hudebni-mozaika-2015-02

ROK 2016

Hudební mozaika – volnočasový program pro seniory

„Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební mozaika je projekt naplněný živou hudbou, novými zkušenostmi a zážitky, ale také setkáními a radostí. Projekt má za sebou druhý rok fungování a díky podpoře SMO jsme mohli i letos naplnit potřeby seniorů kvalitně trávit jejich volný čas.

Hudba je tvořena tak, aby podporovala zdravé vnímání vibrací a zvuku a aby zajišťovala pozitivní působení na člověka. (Pokračování textu…)

Archiv