Akce a novinky za Květen 2015

Tanec Proměny

29. května 2015  18 – 20 hod.

Tanec Proměny – spontánní tanec při živé hudbě

Tanec je branou k naší duši. Tanečník je v každém z nás. Je uvnitř každého těla. Odevzdáme-li s důvěrou naše tělo tomuto tanečníkovi uvnitř, otevře se celý svět. Jste srdečně zváni!!!

Tancem provází Andrea Isabell Sollich.

Celý večer podpoří Rytmy Země – živá hudba manželů Plecháčkových. Zazní alikvotní zpěv, bubny z různých krajů, dřevěné flétny a další archaické hudební nástroje, které nás spojují s kořeny a přenáší harmonizační vibrace do celé bytosti.

Těšíme se na setkání v tanci.

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Příspěvek: 200,-Kč

S sebou: pohodlné oblečení, vodu

Přihláška

Zobrazit přihlášku »

Muzikoterapeutická relaxace

25. května 2015  18:00 – 19:30

Zažijete hluboké působení zvuku a vibrací, které harmonizují celou bytost, podporují rovnováhu a navozují relaxační stavy. Relaxace je pro organismus velmi prospěšná a přínosná, dochází u ní k efektivní regeneraci, k uvolnění těla i mysli, k načerpání energie.

Tato hudba působí harmonizačně především díky vibracím, které zvuk vytváří a také díky vytvoření hudebního proudu na základě muzikoterapeutických principů.

Během relaxace zní plynoucí hudba, která je tvořena na hudební nástroje z přírodních materiálů.

Zazní: lidové flétny a píšťaly (indiánská flétna, dvojačka, bambusové flétny), bubny z různých koutů světa (zarb, udu, rámové bubny – tar, šamanský buben), tibetské mísy, brumle, sansula, zvonkohry, hand pan

Zvuk prostupuje celou naší bytostí, dotýká se nás hluboko uvnitř. Blahodárné působení zvuku nás inspiruje k aktivizování tvořivé energie, k objevování skrytého v nás, k podpoře vnitřní rovnováhy.

Mnoho z  nás má mylný dojem, že relaxace je jakýsi zplihlý zhroucený stav blízký smrti. To však není vůbec pravda. Hluboká relaxace nás přivádí do stavu vnitřního sebeuvědomění a  vitality. Reálným vedlejším účinkem relaxace je pocit regenerace, svěžesti a povznesení.“ (Diana Richardson)

Provází a hudbu pro vás tvoří: Daniel a Michaela Plecháčkovi – muzikoterapeuté

Místo: Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

S seboukarimatku a deku, nebo spacák, pohodlné oblečení, vodu

Celková doba 1,5 hod. obsahuje přípravu, relaxaci (50 – 60 min.) a prostor pro sdílení a seznámení s nástroji.

Příspěvek: 150,-Kč

***

Počet míst omezen, prosíme o vyplnění přihlášky v případě zájmu.

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Obřad s rituálním kakaem – Sensuous chocolate ritual

22. května  18 – 20 hod.

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Proč OBŘAD?

Protože se při něm cítíme OBŘADNĚ.

Protože se chceme cítit obřadně v našich tělech, myslích i životě

Protože to prostě takto milujeme

V páteční nabídce opět nabízíme:

hustou vskutku luxusní dávku 100% ČOKOLÁDOVÉ hmoty, kterou si dle svých chutí dosladíte a dokořeníte (skořice, chilli apod.) se vším blahem a léčivým potencionálem, které nápoj skýtá podpůrné bezpečné prostředí pro POHYB (příp. KLID) Vašeho těla, tanec, kontaktní improvizaci, relaxaci … hebký tlumeně osvětlený PROSTOR, ve kterém tepe celou dobu živá pulzující hudba s různými podněty toku rytmů a melodií (skupina Rytmy Země)

PROČ TO DĚLÁME?

protože to milujeme a co milujeme, to Vám nabízíme

být pospolu a tvořit pohyb v souladu s hudbou, REAGOVAT a DÁT PROSTOR svému tělu KONCENTROVAT SE na sebe, na své uvolnění, na své záměry, na způsob, jakým v tělech žijeme a jak je používáme… a vše OSLAVIT spolu v divokých i mazlivě tekutých rytmech

většinou bývají rytmy divoké a katarzní a ty střídají uvolňující vlny… téměř nemluvíme a podporujeme všechny přítomné v RADOSTI a KONCENTRACI na sebe sama, v uvolnění se spontánnosti

Můžete samozřejmě jen sedět či ležet, nasát do sebe kalíšek kakaa a naslouchat rytmům v sobě i vně. Můžete zkoušet a prožívat cokoliv, co opravdu chcete.

Provází: Vladimíra Šubertová – žena, zaměřená celoživotně na rozvojové techniky blahodárných stavů mysli a těla. Masér, lektor, kouč…www.masernaureky.cz

Živá hudba: Rytmy Země – Daniel a Michaela Plecháčkovi

Příspěvek: 250,-Kč / rituál včetně jedné obřadní dávky čokolády

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Část živé hudby z proběhlého čokoládového večera

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Organická tančírna (Ondřej Smeykal a Pavel Plánka)

20. května 2015 v 19 hod. (Z)

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina, Ostrava MAPA ZDE

Příspěvek: 250,-Kč

Kapacita 20 míst!!!

Rezervace: hornova.e@gmail.com

Rituál vděčnosti

17. května 2015  17 – 20 hod (čas rozloučení otevřený, společný oheň)

Tento rituál je vhodný pro lidi, kteří cítí, že se potřebují silně spojit se zemskými energiemi, dotknout se hlíny, pít květové vody, jíst plané byliny, propojit se s kameny a probubnovat se ke spojenectví nejniternějšímu, s naší matkou Zemí…abychom dokázali cítit vděčnost každou buňkou svého těla.

Praktické info:

Místo: Permakulturní zahrada Třanovice 63

Počasí nechme na matce zemi, bude přesně takové, jaké má být, oblečte se tak, aby nám bylo lehce, aby mohly být ruce i nohy od hlíny, abychom byli svobodní…

S sebou: pohodlné oblečení, buben či chřestidla máte-li (na místě budou k vypůjčení bubny djembe a šamanské bubny)

Parkování:

velké parkoviště u obecního úřadu, pak 10 minut pěšky, případně na místě

Příspěvek: 300,-Kč

 

Provází:

Lucie Czerná

Čím více se zemí pracuju, čím více se jí dotýkám, čím více zaměřuji svou pozornost na detail krásy všeho živého v přítomném okamžiku, tím větší vděčnost cítím… a proto i tento rituál, který přichází pro květen tohoto roku… tak, jak se vše mění, nyní děkujme, se stejně naladěnými lidmi, v zahradě s velkou péčí, v niterném kontaktu s naší Matkou. Na této zahradě tyto rituály již provádím několik let, nyní je otevřeno i pro širší okruh lidí.

 

Michaela Plecháčková

Rytmus je součástí našich životů – našich cest, setkání, cyklů, veškerých změn.. Bubnování je cestou k napojení se na prastaré kořeny, k naslouchání intuice a uvolněnému plynutí . Zažijeme společný rytmus tady a teď.

 

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Hudební mozaika – koncert

muzikohrani-hudebni-mozaika-2015-02Hudební mozaika – volnočasový program pro seniory

„Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební mozaika je projekt naplněný živou hudbou, novými zkušenostmi a zážitky, ale také setkáními a radostí. Projekt má za sebou druhý rok fungování a díky podpoře SMO jsme mohli i letos naplnit potřeby seniorů kvalitně trávit jejich volný čas.

Hudba je tvořena tak, aby podporovala zdravé vnímání vibrací a zvuku a aby zajišťovala pozitivní působení na člověka.

Hudební mozaika: hudební programy (koncert a diskuse) a hudební dílnymuzikohrani-hudebni-mozaika-2015-16

Součástí programu je koncert, na kterém zazní hudební nástroje z celého světa – lidové flétny, tradiční rytmické nástroje a specifický alikvotní zpěv. Během koncert probíhá diskuse a povídání o nástrojích. Všichni mají možnost si nástroje prohlédnout, vyzkoušet si je. Návštěvníci obdrží informační materiály k tématu koncertu.

Další částí Hudební mozaiky je hudební dílna – společné hraní na rytmické hudební nástroje. 

V případě vašeho zájmu se zúčastnit nebo zorganizovat program ve vašem zařízení, prosím kontaktujte nás na email: info@muzikohrani.cz, tel.: 737 805 593.

(Pokračování textu…)

Archiv