Beseda: Jaroslav Dušek a Mnislav Zelený

beseda-jardoslav-dusek-mnislav-zeleny-15102424. října 2015  od 20:20

Hotel Energetic Wellness Resort

Živá hudba: Rytmy Země (Daniela a Michaela Plecháčkovi)

Více informací ZDE

Přihlášky přímo na info@studioprana.cz

Tereza Winklerová Tvarůžková: 

Dovolte mi, abych Vás pozvala na veřejnou besedu s hercem Jaroslavem Duškem a jeho vzácným hostem Mnislavem Zeleným, světoznámým etnologem, spisovatelem a novinářem, který podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru. Více se o Mnislavovi dočtete níže v jeho krátkém životopise.

Tato beseda proběhne v souvislosti s víkendovým Kongresem Inteligentního Pohybu, na který jste již obdrželi pozvánku, účast na kongresu samozřejmě není podmínkou. Moudrost těla, přístup ke zdraví a léčení, přirozený způsob bytí a umění radovat se ze života v pojetí Indiánů a nejen to bude tématem této besedy. Prostor bude samozřejmě také pro Vaše dotazy.

KDY: 24.10.ve 20:20
KDE: multifunkční hala hotelu ENERGETIC, Rožnov p.R.
CENA: 350,-

ČÁST VÝTĚŽKU BESEDY JE VĚNOVÁNA NA PODPORU VYDÁNÍ NOVÉ KNIHY MNISLAVA ZELENÉHO, KTERÁ BUDE JAKÝMSI KOMPILÁTEM JEHO DENÍKŮ ZA ČTYŘICET LET JEHO PRÁCE, SE SPOUSTOU NÁDHERNÝCH FOTOGRAFIÍ… DÍLO BUDE VE SVÉM OBORU OPRAVDU UNIKÁTNÍ.

BIO: Mnislav Zelený Atapana (*1943)
Vystudoval Vysokou školu zemědělskou a později etnografii na UK. Postgraduálně pak studoval v Peru na univerzitě San Marcos a na Katolické univerzitě. Celý život působí jako kulturní antropolog na volné noze a díky svým pobytům mezi amazonskými indiány se stal nejen uznávaným odborníkem na život a kulturu domorodých etnik Amazonie, ale především jejich přítelem. V roce 1989 Mnislava Zeleného adoptoval kmen Jawalapitiů a jeho duchovní otec šaman Guňitze mu dal jméno Atapana, což znamená List zelené palmy. Zdá se, že se kruh uzavřel. V letech 1996 až 2001 působil jako velvyslanec ČR v Kolumbii a v Ekvádoru. Prostřednictvím své nadace Velká Amazonie se snaží zmírnit zkázu indiánské kultury. V současné době pracuje na monografii andských Muisků, jejichž kulturu považuje za rovnocennou známější trojici Aztéků, Mayů a Inků.

Zde je ještě odkaz na rozhovor s Mnislavem v časopise LIDÉ A ZEMĚ:
http://www.lideazeme.cz/clanek/mnislav-zeleny-atapana-proti-indianum-jsme-chudaci

Prosím rezervujte co nejdříve emailu: info@studioprana.cz, besedy bývají rychle vyprodány.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.