Body percussion – workshop hry na tělo

8. února 2015  10:00 – 15:30

Srdečně zveme na workshop body percussion!

Zaměříme se na rytmus… v nás a kolem nás. Naučíme se jednotlivé zvuky, rytmické prvky a chytlavé groovy pomocí tleskání dupání a dalších zvuků. Společně vytvoříme hudbu, která nebude jen slyšet, ale i vidět. Pomocí jednotlivých zvuků vytváříš pohyb a jsi současně i tanečníkem!

Lektor: Jiří Bouda

Průběh workshopu je od 10:00 do 15:30 včetně pauzy na oběd.

Informace z webu www.denbaya.cz :

O Body percussion„Dostaň se do rytmu a nech rytmus, aby se dostal do tebe.“ Jakmile ho jednou máš uvnitř, poté už záleží jen na tvé fantazii, jak jej pomocí tance a hudby dokážeš vyjádřit.

Body percussion je hudební styl hry na tělo čerpající z mnoha kultur. Je jedním z nejstarších hudebních umění na světě, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo. Dříve než pralidé vzali do rukou klacky či kameny, určitě zkoušeli vytvářet zvuky na své vlastní tělo. Pomocí tleskání, dupání a dalších úderů začali vytvářet hudbu. V současnosti mísí prvky stepuhambone a dalších prvků čerpající z tradice různých světových kultur.

O Body percussionBody percussion spojuje hudbu a tanec do jednoho. Od té chvíle, kdy používáš určité pohyby za účelem vzniku rytmu, jsi současně i tanečníkem… a navíc bez jakéhokoli hudebního nástroje.

Hra na tělo rozvíjí smysl pro rytmus, postřeh, koordinaci, kooperaci a komunikaci. Body percussion současně zlepšuje motorické schopnosti a zapojením různých částí mozku působí pozitivně na paměť a koncentraci. Zároveň společně vytváříme energickou hudbu, která tě dostane do pohody a můžeš si ji zahrát kdekoli – doma, ve škole, na ulici, v parku… kdekoli! protože ty jsi nástroj!

***

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Organizuje: Muzikohraní, o. s., tel.: 737 805 593, info@muzikohrani.cz

Kurzovné: 750,-Kč

PŘIHLÁŠKA

  1. (požadováno)
  2. (je potřeba zadat platný email)
Opište prosím text na obrázku. Děkujeme!
  1. CAPTCHA
 

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.