Akce a novinky za Březen 2014

Večerní Tanec Proměny

28. března 2014  18 – 20 hod.

v novém prostoru Muzikohraní

Náměstí Jurije Gagarina (vedle restaurace Stará elektrárna), Ostrava – Slezská Ostrava foto zde

Tanec Proměny… Vyprávějte svůj příběh tancem..

Tanec Proměny – spontánní tanec, který provází Andrea Isabell Solich se skupinou Rytmy Země

Provází: Andrea Isabell Sollich

Tanečníkem je každý z nás. V některých z nás žije a u některých čeká,až bude probuzen. Naše taneční laboratoř zpravidla trvá 2 hodiny. Většinou začínáme rozehřátím a uvědoměním si všech částí těla a pak už dovolíme svému tělu, aby začalo vyprávět…

Tanec Proměny – tanec, který léčí duši

Více informací k Tanci Proměny nejdete v textu zde

Cesta ke zdraví a zachování zdraví spočívá v tom, abychom dokázali žít a vyjádřit svůj vnitřní potenciál – vitalitu, sexualitu, kreativitu, emoce, transcendentno. Přijďte se oddat tanci a najít zase svůj střed.

S Sebou: pohodlné oblečení, vodu

Rytmy Země – živá intuitivní hudba, jejíž inspirací je pohyb tanečníků a energie místa… bubny, didgeridoo, flétny, alikvotní zpěv.

Srdečně zveme…

Příspěvek: 200,-Kč

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Raw Food aneb inspirace živou stravou

26. března 2014  17:30 – 19:30

RAW FOOD ANEB INSPIRACE „ŽIVOU“STRAVOU

Seminář o životním stylu, který využívá konzumaci převážně syrových potravin. Lektorka zná velmi dobře i úskalí, které mohou změnu stravování doprovázet. O všem bude pojednáno s rozumem a citem a bude dost prostoru i pro vaše otázky.

Co Vás čeká na této 2 hodinové degustační přednášce?

 • ochutnáte několik zajímavých vitariánských pochoutek a seznámíte se s výrobou a některými recepty labužnického ne-vaření přímo na místě
 • zjistíte, jak doslova oživit přirozeně, snadno a intenzivně svoje tělo a jak využít léčebný potenciál živých potravin
 • ochutnáte některé tzv. superpotraviny– SUPERFOODS (raw kakao, chia semínka apod.)
 • můžete položit své zvídavé otázky praktikujícímu rozumnému vitariánovi.

Přednáška je vhodná pro všechny, kterým jejich zdraví není lhostejné, a chtějí se inspirovat pro svůj radostný život ve svých tělech.

Kdy: 26. 3. 201
V kolik: 17:30 – 19:30 hod
Kde: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina, Ostrava
Rezervace: Vlaďka: 731 044 955, Míša: 737 805 593
Cena: 250Kč

Lektorka: Vladimíra Šubertová, DiS.

Trenér Lehkosti bytí, Lifekoučink, lektor dotekových technik a zážitkových individuálních i skupinových programů zaměřených na rozkvétání blahodárných stavů mysli i těla, Osobní zkušenosti s vitariánstvím v různých formách 15let.

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Alikvotní zpěv a rámové bubny v muzikoterapii

21. března 2014

Společný prostor 2014 – konference expresivních terapií

Olomouc

Alikvotní zpěv a rámové bubny v muzikoterapii – workshop

Účastníci workshopu se blíže seznámí s možnostmi využití alikvotního zpěvu a rámových bubnů v muzikoterapii. Workshop je rozdělen do dvou částí. Alikvotní zpěv a jeho využití v aktivní a receptivní formě muzikoterapie a v muzikofiletice Během praktických ukázek účastníci zažijí autentické působení alikvotního zpěvu a budou si moci sami vyzkoušet techniku alikvotního zpěvu. Alikvotní zpěv účinně působí na harmonizaci organismu, je to vynikající prostředek k meditaci, navození stavu klidu vyrovnanosti. Rámové bubny jako prostředek k blahodárnému účinku rytmu Rámový buben (Frame Drum) je charakteristický svým krásným „dlouhým“ zvukem bohatým na alikvotní tóny. Hraje se na něj tzv. prstovou technikou. Rámové bubny nabízí širokou škálu zvuku díky rozmanitosti jednotlivých úderů. Jejich melodičnost a rytmické možnosti inspirují k improvizacím. Významný účinek má bubnování v kruhu (rituální tradice), kdy je společný rytmus zdrojem podpory vnitřní rovnováhy.

Workshop proběhne v těchto časech:

 • 13:30 – 15:00
 • 15:30 – 17:00
 • 17:00 – 18:30


Lektoři workshopu

Daniel Plecháček je muzikoterapeut, hudebník, lektor. Působí jako externí muzikoterapeut. V praxi se věnuje individuální a skupinové muzikoterapii, zejména pro lidi se zdravotním postižením. Je lektorem odborných vzdělávacích programů v oblasti muzikoterapie. Vede hudebně prožitkové programy, semináře a workshopy (např. bubnovací kruhy, kurz Rytmus v nás, kurz hry na etnické hudební nástroje, alikvotní zpěv atd.). Věnuje se také umělecké tvorbě, především koncertní činnosti a nahrávání. Jako alikvotní zpěvák a bubeník (rámový buben, zarb, darbuka, udu) se uplatňuje v různých projektech a skupinách. Podílel se na vydání několika hudebních alb. Absolvoval specializační studium muzikoterapie na UP v Olomouci. Je členem CZMTA.

Michaela Plecháčková vystudovala obor speciální pedagogika na MU v Brně a specializační studium muzikoterapie na UP v Olomouci. Působí jako externí muzikoterapeutka a lektorka. V praxi se věnuje individuální a skupinové muzikoterapii, zejména pro klienty se zdravotním postižením. Je lektorkou kurzů hry na rámové bubny, djembe, flétny a odborných vzdělávacích programů. Provází bubnováním skupiny žen a tím navazuje na prastarou tradici ženského bubnování. Je zakladatelkou skupiny neslyšících bubeníků Tiché rytmy. Věnuje se také koncertní činnosti. Působí nyní v občanském sdružení Muzikohraní. Je členkou CZMTA.

Zažít prastarý symbol – cesta labyrintem (Karviná)

16. března 2014 12:45

Festival Cesta k harmonii 15. – 16. 3. 2014

Městský dům kultury Karviná, obřadní síň

Zažít prastarý symbol

Cesta labyrintem za doprovodu živé léčivé hudby

Labyrint otevírá zvláštní formu meditace, rozjímání. Poznatky moderní kineziologie potvrzují jeho speciální působení na náš mozek. Propojuje levou a pravou mozkovou hemisféru a tímto můžeme zažívat hluboké uvolnění či vhledy.

Co můžete v labyrintu zažít?

Zážitků je tolik kolik návštěvníků. Může to být zábava, radost v pohybu,můžete dojít k rozhodnutí, může to být hluboká relaxace, vycentrování,jasnost či hluboký duchovní zážitek.

Průběh: přechod prahu, chůze labyrintem, uvolnění stresu a napětí v těle, prohloubení dechu, vycentrování.

Provází: Andrea Isabell Sollich

Hudba: Duo Meandry (Daniel a Michaela Plecháčkovi) – zazní rámové bubny, zarb, flétny, alikvotní zpěv

Rytmy Země (koncert – Karviná)

16. března 2014 16:15

Koncert Noční jezero – skupina Rytmy Země

Festival Cesta k harmonii 15. – 16. 3. 2014

Městský dům kultury Karviná

Koncert proběhne ve velkém sále od 16:15

Skupina Rytmy Země působí již pátým rokem. Ačkoli je domovem všech členů industriální Ostrava, hudba je založena na přírodních motivech s užitím převážně tradičních nástrojů z různých koutů světa. Kromě vlastních koncertů se skupina účastnila mnoha festivalů jako například Didgeridoo v jeskyni, Festival v ulicích, VeetMaya, atd. Pravidelně se zapojuje s živou hudební improvizací do katarzně-relaxačních akcí s názvem Tanec proměny a velmi úzce je propojena s občanským sdružením Muzikohraní, které pořádá hudební workshopy a semináře s výukou bubnování, alikvótního zpěvu a jiné.
Rytmy Země v roce 2010 nahrály album Tančící strom a v roce 2012 album s názvem Noční jezero. Nyní utváří materiál pro vznik dalšího CD.
http://bandzone.cz/rytmyzeme

Koncert Noční jezero

Hudba beze slov o všem, co je kolem nás. Hudba pramenící z prapůvodní vazby člověka k přírodě. Hudba o pocitech, živlech, snění. Vydejte se s námi na pouť hudební krajinou nálad…

Zazní nástroje z různých koutů světa: bubny frame drum (rámová buben), bodhran, zarb, udu, djembe, šamanský buben, bambusová příčná flétna, dvojačka, siyotanka, shakuhachi, didgeridoo, brumle, fujara, koncovka, sansula a zpěv intuitivní, harmonický, hrdelní a alikvotní.

To vše v různých rytmech – Rytmech Země…

Newsletter březen 2014

V článku najdete přehled plánovaných akcí na měsíc březen 2014.

(Pokračování textu…)

Kreativní kruh – didgeridoo session No. 3

Milí příznivci hudebního nástroje didgeridoo, zvu Vás na třetí a téměř tradiční společné setkání za účelem tvoření, procvičování a vzájemného sdílení hráčských technik. Věřím, že i tentokrát vytvoříme příjemnou atmosféru sdílení a užijeme si společného tvoření.

Dne 14.3.2014 v 17:00 (pátek) v prostorech Muzikohraní, které se nacházejí na:
Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava –
Spojení MHD: zastávka Nám. J. Gagarina, (nebo také zastávka Most Miloše Sýkory, Most Pionýrů)
Setkání se dějí v pravidelných intervalech. (Pokračování textu…)

Bubnovací kruh s šamanskými bubny

13. března 19:00 – 20:30

Rytmus nás provází životem na každém kroku, jsou to rytmy divoké i klidné, pravidelné i chaotické, vědomé i nevědomé, rytmy vnitřní i vnější…

Pojďme společně vytvořit kruh hrou na šamanský buben a nechme zaznít nástroje ve společném rytmu.

Šamanské bubny – s sebou nebo k zapůjčení na místě.

Provází: Daniel Plecháček

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina, Ostrava – Slezská Ostrava, vedle restaurace Stará elektrárna

Cena: 150,-Kč

Přihlášení předem ve formuláři.

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Indiánská flétna Siyotanka – workshop

Srdečně zveme na večerní workshop pro zájemce o hru na indiánskou flétnu Siyotanku.

12. března 2013  17:30 – 19:00

Indiánská flétna původně pochází z Ameriky. Nazývá se také Siyotanka nebo flétna lásky. Jsou známy různé příběhy a legendy o této flétně.

Flétna je vyrobena ze dřeva. Buď se kus dřeva rozpůlí, nebo se flétna vyrobí z jednoho kusu dřeva. Součástí flétny je tzv. koník (nebo také fetiš), který je umístěn na horní části flétny. Je připevněn koženými pásky. Slouží k přechodu vzduchu před vzduchové komůrky. Koníky jsou různých tvarů, např. vyřezané podoby zvířat. Dále je možné se setkat s různě zdobenou flétnou.

V současné době se dají pořídit flétny v různých laděních z těchto dřevin: cedr, ořech, eben, bříza, javor, jasan. U nás je oblíbená indiánská flétna z místního bezového dřeva.

Flétna Siyotanka má měkký, příjemný zvuk.

Má cesta k indiánské flétně vedla přes zkušenosti s jinými flétnami. Siyotanka mě okouzlila svým krásným, čistým a lyrickým zvukem. Flétna dokáže vyprávět příběhy, může být našim společníkem. Provází nás k naslouchání písním v naší duši.

Obsah workshopu:

 • dech
 • tvoření tónu (artikulace, atd.)
 • rytmus ve hře na flétnu
 • možnosti improvizace

Provází: Michaela Plecháčková (více info zde)

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina (vedle restaurace Stará elektrárna), Ostrava

Příspěvek: 200,-Kč

Flétnu je vhodné mít s sebou vlastní.

Přihláška

Zobrazit přihlášku »

Ženská bubnovací skupina LUNA (březen až červen)

 • pravidelný kurz bubnování pro ženy – pokročilé

Termín: březen až duben

Témata:

 • rytmy (tvoření rytmu, základní rytmy)
 • buben djembe, šamanský buben, rámový buben, darbuka
 • skupinová hra, volitelně individuální hodiny
 • propojení s hlasem, s tancem
 • vystoupení

Bubny s sebou, nebo k zapůjčení na místě

Provází: Michaela Plecháčková

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava

Čas: úterý 18:45 – 20:15

Termíny:

 • 4. 3., 11. 3., 18. 3., 25. 3.
 • 1. 4., 8. 4., 15. 4., 22. 4., 29. 4.
 • 6. 5., 13. 5., 20. 5., 27. 5.
 • 3. 6., 10. 6., 17. 6., (24. 6. – případné náhradní termíny)

Vystoupení: 18. 4. 2014

Oslava slunovratu 20. června, Labyrint v Bělé

Příspěvek: 120,-Kč / 1 lekce = 2 vyuč. hodin, (včetně zapůjčení bubnu), platba probíhá za celý kurz

30 vyuč. hodin / 15 setkání

PŘIHLÁŠENÍ

Zobrazit přihlášku »

Archiv