Kurz hrdelního zpěvu s Altai Kai

14. listopadu 2014  16:30 – 19:00

Srdečně zveme všechny zájemce na workshop alikvótního zpěvu, který povedou členové vynikajícího sibiřského hudebního souboru ALTAI KAI v prostorech občanského sdružení Muzikohraní v pátek 14. 11. 2014 od 16:30 do 19:00.

Altai Kai byl založen Urmatem Yntaevem v roce 1997 v Republice Altaj (Ruská federace, jihozápadní Sibiř). Zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby a zejména na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie (Altaj, Tuva, Mongolsko, ale také Tibet). Soubor prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – které doprovází na řadu tradičních i méně tradičních hudebních nástrojů (topšur, ikili, komus, šoor, šagur, arba, tokpok, kytara, harmonika). Nedílnou součástí repertoáru souboru je také imitace zvuků tajgy a hor. Za dobu své existence se soubor zařadil ke světové špičce ve svém žánru o čemž svědčí hostování v desítkách zemí celého světa a ocenění na prestižních festivalech (Grand Prix UNESCO 2002, účast na WOMEX 2007, WOMAD 2009 a další). Altai Kai natočil osm vlastních nosičů a hostoval na celé řadě jiných. V české republice je soubor dobře znám mimo jiné svou spoluprací s Jiřím Pavlicou.

Cena: 400,-Kč

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Pro účast na kurzu je nutná rezervace a platba předem. Bližší informace zašleme mailem, proto prosím vyplňte přihlašovací formulář.

Po skončení kurzu proběhne koncert skupiny Altai Kai od 20 hod., info zde.

PŘIHLÁŠKA

  1. (požadováno)
  2. (je potřeba zadat platný email)
Opište prosím text na obrázku. Děkujeme!
  1. CAPTCHA
 

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.