za Listopad 2014

Feldenkraisova metoda® – celodenní DÍLNA v Ostravě

29. listopadu 2014  sobota  10:00 – 17:00

Neobvyklými pohyby k funkčnímu propojení těla a širšímu sebeobrazu.

Feldenkraisova metoda® v Ostravě

Objevujte život .. s lehkostí .. v pohybu ..

FM® je v Evropě i ve světě vysoce ceněný přístup k rozvoji člověka v jeho celistvosti. Využívá pohybu těla a směrování pozornosti k různým aspektům pohybu k proměně zevnitř, která je vždy nejúčinnější a přirozeně přetrvává.

(Pokračování textu…)

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

Zveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

K poslechu píseň „Spojení se Zemí“ – zní africké bubny djembe

Datum: čtvrtek 27. listopadu 2014

Čas: od 18:30

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení.

Příspěvek: 70,-Kč

Prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře níže.

Zve
Daniel Plecháček
tel.: 608 765 089

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Celodenní dílna bubnování

22. listopadu 2014 v čase 10:00 – 17:00

Intenzivní bubnovací dílna je plná rytmů. Budeme se věnovat rytmům z nejrůznějších částí světa. Budeme prozkoumávat, jak vytvořit vlastní rytmy a jak je prolnout ve skupině.

Prozkoumáme různé polohy bubnování, např. dynamické skupinové techniky, nebo naopak možnosti použití bubnů pro relaxaci.

Obsah dílny:

 • rytmus (ve skupinové praxi, teoretické souvislosti)
 • technika hry (údery)
 • skupinové techniky bubnování
 • bubnování aktivizační a relaxační

S sebou vlastní buben. Pro zájemce zapůjčíme buben – prosíme uvést do přihlášky. Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE Provází: Daniel a Michaela Plecháčkovi (lektoři, muzikoterapeuté) Příspěvek: 700,-Kč

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Tanec Proměny

19. listopadu 2014  středa 18 – 20 hod.

Tanec Proměny – spontánní tanec při živé hudbě

Tanec je branou k naší duši. Tanečník je v každém z nás. Je uvnitř každého těla. Odevzdáme-li s důvěrou naše tělo tomuto tanečníkovi uvnitř, otevře se celý svět. Jste srdečně zváni!!! Tancem provází Andrea Isabell Sollich.

Celý večer podpoří živá hudba manželů Plecháčkových, kteří jsou s hudbou hluboce spjati. Během večera zazní alikvotní zpěv, bubny z různých krajů, dřevěné flétny a další archaické hudební nástroje, které nás spojují s kořeny a přenáší harmonizační vibrace do celé bytosti.

Těšíme se na setkání v tanci.

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Příspěvek: 200,-Kč

S sebou: pohodlné oblečení, vodu

Přihláška

Zobrazit přihlášku »

Harmonizační gongy a bubny

17. listopadu 2014 v čase 18:30 – 20:30

Sound&Movement Ceremony danSing with live drummusic and relax in to Being with Gong Bath

Kontakt s rytmem a vibracemi podporuje naši vnitřní silu a intuici. V průběhu večera zazní hudební nástroje archaické: rámové bubny, šamanské bubny, udu, zarb, darbuka, flétny tradiční, orientální, dále alikvotní zpěv a hlasové improvizace.

Koupel ve zvucích gongů je masáží celého těla. Zážitek je jedinečný, nezapomenutelný a slovy nepopsatelný. Gong je starožitný, vibračně velmi silný nástroj – mezi doposud známými nástroji vytváří nejširší možností harmonických léčebných vibrací a Prazvuky Vesmíru. Jeho vibrační ozvěny jsou pociťovány v celém těle.

Vejdeme do Tiché komnaty našich Srdcí, ponoříme se do našeho vnitřního světa a spojíme se s Písní Srdce – obejmou nás uzdravující tóny Gongů a jiných svatých instrumentů – hudebních nástrojů.

„Gong je nástroj, který nám umožňuje odhodit zábrany a uvěřit své intuici. Je kosmickou bránou, kterou můžeme přijímat transformující vibrace Všehomíra. Tóny – zvuky Gongu rezonují s našim fyzickým, emocionálním, mentálním i spirituálním tělem – stimulují 72 tisíc nervových zakončení, odblokují 12 hlavních meridiánových drah ( proudění Chi) , energetizují auru, stimulují jasnoslyšení.
Koupel ve zvucích Gongů povznáší vesmírný aspekt vědomí, vedoucí nás do procítění vše bytí, vše vědění, které přináleží osvíceným“
Mistr Gongu Don Conreaux

Společný prostor je otevřen pohybu, tanci, poslechu, společnému zpěvu, relaxaci,… čemukoli, co je pro vás v danou chvíli příjemné a lákavé..

Příspěvek: 250,-Kč

Provází:

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Křest Kalendáře 12 tváří Luny

16. listopadu 2014 od 19 hod.

Rožnov pod Radhoštěm, kino sál

Křest tohoto krásného, originální kalendáře s příběhem pokřtíme společně s Jardou Duškem na besedě se Zdeňkem Haníkem.

Tématem besedy bude VÁŠEŇ, NAHÉ EGO A POHYB NEJEN SPORTOVNÍ. Info k besedě:  info@studioprana.cz, odkaz na akci zde

Křest proběhne v úvodu besedy, zazní rytmy zpod ženských rukou

Těší se na vás Luny v plné své kráse!!!

Kongres inteligentního pohybu

15. – 16. listopadu 2014

Rožnov pod Radhoštěm, hotel Horal a hotel Eroplán

Přijměte pozvání od organizátorky kongresu Terezy Tvarůžkové:

Dovolte mi , abych Vás pozvala na KONGRES INTELIGENTNÍHO POHYBU, jež se koná 14.-15.11. 2014 v Rožnově pod Radhoštěm.

Většina lidí vnímá své tělo jako soustrojí špatně spojených součástek, plné tření, přetížení, táhnoucí se sem a tam, činící samu existenci vyčerpávající, Na tomto kongresu se podíváme na tělo jako na inteligentní, koordinovaný a živý celek, složený z dobře navazujících a správně spojených částí, kde proudí volně dech i energie a vše pulzuje v tom správném rytmu. To je rozdíl mezi chaosem a řádem a také mezi nemocí a zdravím.

Čeká Vás program sestavený z přednášek a hlavně praktických lekcí, na kterých se setkáte s vynikajícími lektory a terapeuty.
Vystoupí: Jitka Nagy, Lenka Oravcová, Jaroslav Zelenka, Vlaďka Šubertová, Rosane Cobra, Barbara Fisherová, Hana Kramolišová, Daniel a Míša Plecháčkovi.
Nahlédnete do: jógové terapie, klasické i dynamické jógy, Rolfingu, Feldenkrais metody, Intuitivní pedagogiky, muzikoterapie, vývojové kineziologie a dalších.

Na kongresu se kromě výborných lektorů a terapeutů budete mít možnost potkat také s Jaroslavem Duškem v rámci večerní besedy pro účastníky kongresu a též panem doc. MUDr. Františkem Vélem, CSc., jenž je významnou osobností v oblasti české rehabilitace. Byl spoluzakladatelem tzv. Pražské školy rehabilitace, kde s Prof. Václavem Vojtou, Prof. Vladimírem Jandou a Prof. Karlem Lewitem udali „myšlenkový směr“, kterým se u nás rehabilitace vyvíjela. Tento myšlenkový základ se stal východiskem pro další významné osobnosti české i světové rehabilitace a fyzioterapie. V současné době stále působí na FTVS UK, kde přednáší kineziologii, tzn. nauku o pohybu. Pan docent Véle je ve svém věku 96 let ve velmi dobré kondici a svým životním elánem, pohledem nejen na vědu, ale i na život, by mohl být a je pro většinu z nás motivací a vzorem.

REZERVACE: info@studioprana.cz

Koncert skupiny Altai Kai

14. listopadu 2014 od 20 hod.

Srdečně zveme k unikátnímu hudebnímu zážitku. Zaposlouchejte se do hudby sibiřské skupiny Altai Kai..

Koncert skupiny ALTAI KAI

Hudební soubor Altai Kai byl založen Urmatem Yntaevem v roce 1997 v Republice Altaj /Ruská federace, jihozápadní Sibiř. Zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby a zejména na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie /Altaj, Tuva, Mongolsko, ale také Tibet/. Soubor prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – které doprovází na řadu tradičních i méně tradičních hudebních nástrojů (topšur, ikili, komus, šoor, šagur, arba, tokpok, kytara, harmonika). Nedílnou součástí repertoáru souboru je také imitace zvuků tajgy a hor. Za dobu své existence se soubor zařadil ke světové špičce ve svém žánru o čemž svědčí hostování v desítkách zemí celého světa a ocenění na prestižních festivalech (Grand Prix UNESCO 2002, účast na WOMEX 2007, WOMAD 2009 a další). Altai Kai natočil osm vlastních nosičů a hostoval na celé řadě jiných. V české republice je soubor dobře znám mimo jiné svou spoluprací s Jiřím Pavlicou. Altai Kai vystoupí v této sestavě:

 • Urmat Yntaev
 • Amyr Akchin
 • Eduard Sogonokov
 • Alexey Topchin

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Vstupné: 200,-Kč

Pro přihlášení prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře. Kapacita omezena, vstup po předchozím přihlášení.

Před koncertem se koná kurz hrdelního zpěvu v čase 16:30 – 19:00, informace zde.

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Kurz hrdelního zpěvu s Altai Kai

14. listopadu 2014  16:30 – 19:00

Srdečně zveme všechny zájemce na workshop alikvótního zpěvu, který povedou členové vynikajícího sibiřského hudebního souboru ALTAI KAI v prostorech občanského sdružení Muzikohraní v pátek 14. 11. 2014 od 16:30 do 19:00.

Altai Kai byl založen Urmatem Yntaevem v roce 1997 v Republice Altaj (Ruská federace, jihozápadní Sibiř). Zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby a zejména na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie (Altaj, Tuva, Mongolsko, ale také Tibet). Soubor prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – které doprovází na řadu tradičních i méně tradičních hudebních nástrojů (topšur, ikili, komus, šoor, šagur, arba, tokpok, kytara, harmonika). Nedílnou součástí repertoáru souboru je také imitace zvuků tajgy a hor. Za dobu své existence se soubor zařadil ke světové špičce ve svém žánru o čemž svědčí hostování v desítkách zemí celého světa a ocenění na prestižních festivalech (Grand Prix UNESCO 2002, účast na WOMEX 2007, WOMAD 2009 a další). Altai Kai natočil osm vlastních nosičů a hostoval na celé řadě jiných. V české republice je soubor dobře znám mimo jiné svou spoluprací s Jiřím Pavlicou.

Cena: 400,-Kč

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Pro účast na kurzu je nutná rezervace a platba předem. Bližší informace zašleme mailem, proto prosím vyplňte přihlašovací formulář.

Po skončení kurzu proběhne koncert skupiny Altai Kai od 20 hod., info zde.

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

MuzikoJAM – společné hudební tvoření

Zveme vás na MuzikoJAM – hudební jam session – ke společnému bubnování, hraní na různé další nástroje, tanci, atd.

K poslechu píseň „Spojení se Zemí“ – zní africké bubny djembe

Datum: čtvrtek 13. listopadu 2014

Čas: od 18:30

Místo: Muzikohraní, Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

S sebou vlastní nástroje. Po dohodě je možno se domluvit na zapůjčení.

Příspěvek: 70,-Kč

Prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře níže.

Zve
Daniel Plecháček
tel.: 608 765 089

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Workshop břišního tance (Jana VanCoppenolle)

12. listopadu  19:00 – 20:45

Wokshop břišního tance pro rozvinutí vnitřní ženy

Základní pohyby břišního tance – s láskou ke svému ženství. Zdravé a silné pánevní dno.Tipy a rady pro běžný život. Jak zůstat mladá, pružná, krásná a sebevědomá. A spontánní.

Zakončeno léčivou ženskou MEDITACÍ.

Provází: Jana VanCoppenolle – web

Své dcerky můžete vzít sebou, užijí si to taky. Cinkací šátečky zapůjčím. Sebou nejlépe sukni či pareo a karimatku. Tančíme bosky nebo v ponožkách.

Přihlášení: info@muzikohrani.cz

Místo: Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava, MAPA ZDE

(Spojení MHD: zastávka Nám. J. Gagarina, (nebo také zastávka Most Miloše Sýkory, Most Pionýrů)

Nový prostor Muzikohraní je krásný, nový, vybubnovaný, bude se v něm krásně tancovat.

Tanec, vnímání těla, omlazení, regenerace. TANEC břišní, spontánní, svůj…

Roztanči se, ukliď si v sobě, najdi radost, přines nový vítr do svého života… NAJDI SAMA SEBE A BUĎ ŠŤASTNÁ.

Více: www.tancimzivotem.cz

Příspěvek: 160,-Kč

Inspirace: http://www.youtube.com/ watch?v=juTRRspWUqM

PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Montessori hrátky pro rodiče s dětmi

6. listopadu 2014 10 – 11 hod.

 • Chcete si prakticky osvojit principy montessori pedagogiky?
 • Rádi byste obohatili činnosti s dětmi doma?

Společně se naučíme a vyzkoušíme si hravé prvky a činnosti, které můžete dělat se svými dětmi doma.

Inspirujeme se praktickými aktivitami ze života a smyslovými hrami, tvořením s čísly i písmenky .

Obohatíme se o sdílení nápadů a aktivit mezi sebou.

Přijďte ve čtvrtky dopoledne do herničky v Muzikohraní.

První lekce proběhne 6. 11. 2014 od 10 – 11 h.

Na celý cyklus 5 lekcí je možné se přihlásit na mailu: sarka.folvarcna@seznam.cz nebo tel.606 955 930

Společné aktivity

 • pomohou rodičům i dětem vytvořit atmosféru, kdy se navzájem od sebe učí
 • nabízí rodičů možnost vidět své děti jinak
 • pomůže rodičům rozklíčovat co říkat, jak to říci – verbální i neverbální souhru
 • dětem ukazuji cestu k rozvíjení probíhající senzomotorické fáze a naplnění potřeb činností

Příspěvek: 80,-Kč

Lektorka

Ing. Šárka Folvarčná, absolventka ročního diplomového kurzu montessori pedagogiky pro děti 3 – 6 let s praxí v montessori mateřských školách, dlouholetá terapeutka shiatsu a muzikoterapie, organizátorka seminářů pro rodiče a děti a aktivní uživatelka života …

Techniky muzikoterapie – sebezkušenostní výcvik 1 (akreditace MPSV)

5. 11., 19. 11., 3. 12., 17. 12. 2014

Techniky muzikoterapie – sebezkušenostní výcvik 1

 • akreditace ministerstvem práce a sociálních věcí – č.2013/0759-PC
 • vhodný pro pracovníky v sociálních službách i pro veřejnost

Obsah kurzu

 • teoretické základy
 • praktická cvičení s cílem osvojit si muzikoterapeutické techniky
 • využití v praxi
 • zaměření na: formy muzikoterapie, relaxace a aktivizace, působení hudby na lidský organismus, zkušenost individuální i ve skupině
 • práce s muzikoterapeutickými hudebními nástroji (flétny, píšťaly, bubny djembe, rámové bubny, didgeridoo, relaxační nástroje, tibetské mísy, atd.)
 • hlas a zpěv v muzikoterapii (téma dech, alikvotní zpěv, intuitivní zpěv, atd.)
 • video ukázky
 • účastníci obdrží studijní materiály a přehled doporučené literatury

Absolventi obdrží Osvědčení s celostátní platností, akreditované MPSV ČR

LektořiMichaela PlecháčkováDaniel Plecháček (lektoři a muzikoterapeuté)

Rozsah: 16 vyuč. hodin (4 výukové bloky)

Termíny: 5. 11., 19. 11., 3. 12., 17. 12. 2014

Čas: 16:30-19:30

Cena: 2400,-Kč

Místo: Náměstí Jurije Gagarina 2, Ostrava – Slezská Ostrava MAPA ZDE

Realizuje: Muzikohraní, o. s., vzdělávací instituce

Bližší info: Michaela Plecháčková, tel.: 737 805 593

PŘIHLÁŠENÍ

Zobrazit přihlášku »

Newsletter listopad 2014

V článku najdete přehled plánovaných akcí na měsíc listopad 2014.

***

MuzikoJAM – společný hudební večírek v rytmu bubnů, perkusí, za zvuku didgeridoo a zpěvu a hlasových improvizací. Jste vítáni bez ohledu na dosavadní hudební zkušenost. Přijďte společně tvořit, sladit se do společného rytmu..

Přehled termínů do konce roku:

***

12. listopadu workshop břišního tanec – večerní workshop s lektorkou, terapeutkou a tanečnicí Janou VanCoppenolle

***

12. listopadu – začínají pravidelné lekce Feldenkraisovy metody – vyhledávaná metoda. Je možné navštívit jednu lekci nebo celý cyklus.

***

14. listopadu – Altai Kai

***

15. – 16. listopaduKongres inteligentního pohybu

***

17. listopaduHarmonizační gongy a bubny

***

19. listopadu Tanec Proměny – Přijměte pozvání k tanci při živé hudbě.. „Když dáte do pohybu tělo, to rozpohybuje duši a ta se sama začne léčit“ (G. Roth)

***

22. listopadu – Celodenní dílna bubnování – plná rytmu, vibrací, společného tvoření

***

29. listopaducelodenní dílna Feldenkraisovy metody, provází lektorka Petra Lancová

***

Pomalounku se klube na svět kalendář s příběhem „12 tváří Luny“. Kalendář vznikal v radosti ze společné tvorby, s touhou předat poselství, které je ukryto v každém pohledu lunárních žen..

***

Nová videa:

Nová alba ve fotogalerii:

Prodej hudebních nástrojů a cd zde

S pozdravem

Michaela Plecháčková

Za Muzikohraní, o. s.

Muzikohraní na facebooku

Archiv