Zvuková harmonizace těla i duše

ZVUKOVÁ HARMONIZACE TĚLA A DUŠE

,,Změna přichází, když se zastavíš!“

Přijďte se zastavit a zrelaxovat své tělo i svého ducha pomocí jemných vibrací rezonančního lůžka.

Využívání zvukových vibrací k harmonizaci těla je záležitostí starou již tisíce let. Jako první léčil nemocné vibracemi strun tzv. monochordu už před 2500 lety Pythagoras. Vibrace zvuku stimulují biologické procesy na úrovni jednotlivých buněk. Tato metoda vychází ze základních fyzikálních zákonů.

Budeme pracovat především s rezonančním lůžkem, tibetskými mísami, bubny a dalšími nástroji, které pomáhají naladit se na vibrace člověku prospěšné. Alespoň na chvíli se zastavíme a budeme sami se sebou.

Speciální zvukové rezonanční lůžko, je unikátní nástroj, jehož prostřednictvím dochází k přímému, blahodárnému a ozdravnému vlivu zvukových vibrací na celý organismus i psychiku člověka, odstraňuje stres, podrážděnost, impulsivitu, mírní hyperaktivitu a nepozornost, navozuje duševní pohodu.

Základním principem rezonančního lůžka je strunný monochord (struny laděné do stejného tónu včetně hlubokých basových strun), umístěný na spodní straně lůžka. Ten je rozezníván terapeutem a ležící klient vnímá tyto příjemné harmonické vibrace celým tělem

Během harmonizace jsou minimalizovány dotyky. Mysl se zklidní a dochází k uvolnění a regeneraci celého těla ( nervy, vnitřní orgány, svaly, klouby, imunitní systém).

Harmonizace zvukovými vibracemi je velmi šetrnou metodou muzikoterapie.

Používané rezonanční lůžko postavil na zakázku výrobce hudebních nástrojů pan Karel Hanzík. Deska lehátka je ze smrkového dřeva, rám se strunami je z javoru. Vibrace vznikají rozezněním 45 strun 1metr dlouhých.

Délka zvukové harmonizace 45-60 minut

Cena 450kč (osoby se zdravotním postižením dohodou)

Průvodcem je Mgr Zdeňka Křikalová (absolventka studia Celostní muzikoterapie, člen Muzikohraní, speciální pedagog )

Místo: Muzikohraní, z. s.

Kontakt: krikalovaz@seznam.cz tel. 736141267

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.