Rytmy Země (koncert – Karviná)

16. března 2014 16:15

Koncert Noční jezero – skupina Rytmy Země

Festival Cesta k harmonii 15. – 16. 3. 2014

Městský dům kultury Karviná

Koncert proběhne ve velkém sále od 16:15

Skupina Rytmy Země působí již pátým rokem. Ačkoli je domovem všech členů industriální Ostrava, hudba je založena na přírodních motivech s užitím převážně tradičních nástrojů z různých koutů světa. Kromě vlastních koncertů se skupina účastnila mnoha festivalů jako například Didgeridoo v jeskyni, Festival v ulicích, VeetMaya, atd. Pravidelně se zapojuje s živou hudební improvizací do katarzně-relaxačních akcí s názvem Tanec proměny a velmi úzce je propojena s občanským sdružením Muzikohraní, které pořádá hudební workshopy a semináře s výukou bubnování, alikvótního zpěvu a jiné.
Rytmy Země v roce 2010 nahrály album Tančící strom a v roce 2012 album s názvem Noční jezero. Nyní utváří materiál pro vznik dalšího CD.
http://bandzone.cz/rytmyzeme

Koncert Noční jezero

Hudba beze slov o všem, co je kolem nás. Hudba pramenící z prapůvodní vazby člověka k přírodě. Hudba o pocitech, živlech, snění. Vydejte se s námi na pouť hudební krajinou nálad…

Zazní nástroje z různých koutů světa: bubny frame drum (rámová buben), bodhran, zarb, udu, djembe, šamanský buben, bambusová příčná flétna, dvojačka, siyotanka, shakuhachi, didgeridoo, brumle, fujara, koncovka, sansula a zpěv intuitivní, harmonický, hrdelní a alikvotní.

To vše v různých rytmech – Rytmech Země…

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.