za Srpen 2012

Vystoupení skupiny Rytmy

22. srpna 2012  17 hod.

Důl Michal, Ostrava – Michálkovice

Hudební skupina „Rytmy“ z centra Čtyřlístek

Hudební vstup: Skupina Rytmy Země

článek a reportáž zde

Pouštní příběhy

19. srpna 2012  19 hod.

Tereza Holušová, Jakub a Pavel Vankové a hosté Daniel a Michaela Plecháčkovi

Zveme vás na hudební propojení autorského mluveného slova a písní Terezy Holušové s projektem Pouštní karavany, bratrů Vankových. Jak písně, tak mluvené slovo, budou provázet příběhem různých pouštních vyprávění a to za dne i za svitu úplňku.

Zazní nejenom mluvené slovo, ale také různé nástroje. Mezi nimi například flétny, bubny, kytara se smyčcem, didgeridoo, mandolína nebo také exotický sitár.

Nechte se také vy přilákat vůní a příběhy pouště. Dovolte si s námi vstoupit do nepoznaných vod toho, co nás spojuje vlákny jednoho nekončícího stále znějícího příběhu. Dnes budeme vypravěči my.

Vstup zdarma v rámci čajovny.

Jste srdečně zváni.

Rituál – přežitek nebo důležitá součást života?

autorka článku: Radka Ivanská (www.kruhzen.cz)

Pokud chcete skutečně vědět, co obnáší slovo rituál, přestaňte na chvíli číst. Zastavte své myšlenky, najděte si pohodlnou polohu a  představte si:

Představte si že Vás opustil Vám velmi blízký člověk. Představte si, že Vás opustil nečekaně a velmi rychle. Neměli jste tudíž možnost se na to připravit ani se s ním rozloučit. Prostě jste se dozvěděli, že odešel. A lidé kolem Vás chtějí, aby jste na něj rychle zapomněli a věnovali se běžnému životu, úkolům, které přináší každý den. Nedávají Vám čas ani prostor pro rozloučení, vzpomínku. Považují to za bláznovství. … Prociťte si to, co to s Vámi dělá, jak to na Vás působí. (Pokračování textu…)

Bubnovací kruh s šamanskými bubny

8. srpna 18 – 19:30 hod.

Centrum Antakarana, Ostrava – Zábřeh

Rytmus nás provází životem na každém kroku, jsou to rytmy divoké i klidné, pravidelné i chaotické, vědomé i nevědomé, rytmy vnitřní i vnější…
Pojďme společně vytvořit kruh hrou na šamanský buben a nechme zaznít nástroje ve společném rytmu.

Šamanské bubny – s sebou nebo k zapůjčení na místě.

Provází: Daniel Plecháček

Cena: 150,-Kč

Přihlášení předem nutné.

Přihláška

Zobrazit přihlášku »

Archiv