Články za Září 2011

Workshop bonding – Michaela Mrowetz (Lotos centrum) 27.9.

Interaktivní workshop – videa breast crawlu – technika samopřisátí, nejefektivnější počátek kojení – výzkumy, nácvik, diskuze, tvorba porodního plánu.

leták

Bonding můžeme z angličtiny přeložit jako lepení nebo připoutání. Jedná se o proces, kdy se tvoří vztah mezi maminkou a miminkem. Každá matka a dítě se k sobě vztahují již před porodem. Budují se mezi nimi základy emočních vazeb, základy láskyplného vztahu, který naplno exploduje v hormonálně nabité situaci při porodu. Podpora bondingu má přínos pro imunologickou, fyziologickou, psychologickou a emocionální složku vývoje člověka. Podporuje rovněž společnost v respektu k procesům porodu.  (Pokračování textu…)

Taneční a pohybová terapie (Hanka Nováková)

Taneční a pohybová terapie (Hana Nováková)

Nelze vše říci slovy… a proto se začněme hýbat a tančit.“ Motto mé práce s lidmi.

Tanec a pohyb je přirozenost. V případě nemoci či fyzického nebo psychického nedostatku lze tanec a pohyb použít jako lék. Tanec a pohyb mohou být diagnostickou metodou, léčbou i prevencí.

Co nabízím…

Terapii (dlouhodobější spolupráce) i jednorázové setkání s tancem za doprovodu bubnů.

Během naší spolupráce je možné zažít psychické uvolnění – odreagování, obohacení pohybových vzorců a zážitek sebepoznání. Při dlouhodobější práci lze pracovat na sebepojetí člověka, uvolnění psychických bloků a trvalejších změn psychických nebo fyzických. Terapie je otevřena samozřejmě i lidem s postižením a lidem různého věku.

(Pokračování textu…)