Workshop bonding – Michaela Mrowetz (Lotos centrum) 27.9.

Interaktivní workshop – videa breast crawlu – technika samopřisátí, nejefektivnější počátek kojení – výzkumy, nácvik, diskuze, tvorba porodního plánu.

leták

Bonding můžeme z angličtiny přeložit jako lepení nebo připoutání. Jedná se o proces, kdy se tvoří vztah mezi maminkou a miminkem. Každá matka a dítě se k sobě vztahují již před porodem. Budují se mezi nimi základy emočních vazeb, základy láskyplného vztahu, který naplno exploduje v hormonálně nabité situaci při porodu. Podpora bondingu má přínos pro imunologickou, fyziologickou, psychologickou a emocionální složku vývoje člověka. Podporuje rovněž společnost v respektu k procesům porodu. 

Čím více dítě a matku ve vzájemném kontaktu podpoříme, tím více jim ulehčíme start do života a následné mnohdy nelehké situace spojené s výchovou dítěte. Podpora bondingu je podporou nové rodiny a podporou zdravotníků, aby dokázali sebevědomě pečovat o dítě a matku či celou jeho rodinu jako o jednu ošetřovatelskou jednotku. Podpora bondingu má zásadní význam u dětí zdravých, protože léčí přirozené trauma způsobené porodem. Ještě důsledněji je třeba podporovat bonding u dětí nemocných a předčasně narozených. Jde o to, abychom za daných podmínek co nejlépe přilepili dítě a matku k sobě.

Datum a místo konání: úterý 27.9. 17.00, orientačně 2h, Centrum Lotos – péče o ženu a dítě, Českobratrská 26, Ostrava 2

Cena: 250,- Kč, místo rezervujte pouze na mailu kamila@centrumlotos.net, rezervujte si své místo včas, počet míst je omezen.

Mgr. Michaela Mrowetz (nar. 1972), klinická psycholožka, psychotarapeutka a soudní znalkyně. Pracuje v privátní ordinaci, přednáší laikům i zdravotníkům na téma „podpora bondingu – posilování raného vztahu mezi matkou a dítětem“, dlouhodobě usiluje o změnu péče o dítě a matku jako jednu nedělitelnou jednotku v předporodní, porodní a poporodní péči – podporuje práci nezávislých porodních asistentek, píše články do odborných (ZDN, Psychologie dnes, Soft forum, Psychosom) i neodborných periodik (Betynka, Děti a my, Dennikreferendum, weby orientované na mateřskou péči), vystupuje v televizních a rozhlasových pořadech s tématy podporující rodičovskou péči u dětí nemocných, nedonošených, spolupracuje s o. s. Byby-klokánci, konzultuje odborné práce studentkám porodní asistence, psychologie, v dubnu jí vyšla kniha Bonding – porodní radost s podtitulem „Podpora rodiny jako léčba porodnictví a společnosti?“, kterou napsala v autorském týmu s Gauri Chrastilovu – fejetonnistkou a Ivanou Antalovou – vedoucí koordinátorkou baby-klokánků. Je vdaná, má dva syny.

aktuální článek Velká láska vzniká u mámy na kůži

Fotografie jsou použity s laskavým svolením spoluautorky Michaely Mrowetz z ojedinělé knihy Bonding – porodní radost, knihu můžete zakoupit přímo v Centru Lotos.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.