Taneční a pohybová terapie (Hanka Nováková)

Taneční a pohybová terapie (Hana Nováková)

Nelze vše říci slovy… a proto se začněme hýbat a tančit.“ Motto mé práce s lidmi.

Tanec a pohyb je přirozenost. V případě nemoci či fyzického nebo psychického nedostatku lze tanec a pohyb použít jako lék. Tanec a pohyb mohou být diagnostickou metodou, léčbou i prevencí.

Co nabízím…

Terapii (dlouhodobější spolupráce) i jednorázové setkání s tancem za doprovodu bubnů.

Během naší spolupráce je možné zažít psychické uvolnění – odreagování, obohacení pohybových vzorců a zážitek sebepoznání. Při dlouhodobější práci lze pracovat na sebepojetí člověka, uvolnění psychických bloků a trvalejších změn psychických nebo fyzických. Terapie je otevřena samozřejmě i lidem s postižením a lidem různého věku.

Krátce o taneční a pohybové terapii…

Poprvé začali taneční a pohybovou terapii (dále jen TPT) používat v USA ve 40. letech. První myšlenkou TPT bylo „osvobození těla“ a „svobodné sebevyjádření.“ (Dosedlová, Terapie ve speciální pedagogice, 2005). Často byla a je TPT používána v nemocnicích a u psychicky nemocných pacientů. Dále je využívána při práci se seniory, lidmi s postižením, ve věznicích a léčebnách.

Provází…

Hana Nováková se několik let zajímá o africké tance. Vystudovala speciální pedagogiku a dlouhodobě se zajímá o terapeutické vlivy tance. Zúčastnila se workshopů s Janou Špinarovou – Dusbabkovou, workshopu s lektorkou Tance pěti rytmů Raducou Vojáčkovou, atd.

Kontakt

V případě zájmu o realizaci taneční dílny či TPT prosíme o kontaktování na mail: info@muzikohrani.cz

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.