za Září 2010

Hra na brumli – seminář

30. září 2010  17 – 19 hod.

Seminář nejen pro začátečníky

letáček

Brumle je nástroj s dávnou minulostí a tradicí i v naší zemi. Není těžké se na tento nástroj naučit hrát a zpříjemňovat si chvilky vlastní improvizací nebo připojením k oblíbené hudbě.

Nácvik bude obsahovat :
– úvod (teorie)
– správné držení a umístění v ústní dutině
– rozezvučení
– tvorbu alikvotních tónů
– tvorbu rytmiky
– správný způsob dýchání
– improvizaci

K dispozici nástroje budou, nicméně doporučuji s sebou vlastní nástroj.

Seminářem bude provázet Pavel Vank.

Článek o brumli

Ostrava

Cena: 200 Kč (ZTP, studenti, maminky na mateřské, důchodci – sleva 100 Kč)

Přihlášky : pavelvank@gmail.com , tel. 724 009 856

Zvuková masáž tibetskými mísami

Tibetan Bowl Sound Massage

Tibetské mísy jsou nástroje s dlouhou tradicí. Využívají se ke zvukové masáži díky svým jemným vibracím, které působí na tělesné, duševní a energetické rovině. Zvuková masáž funguje jako energetická podpora, která napomáhá posílení vnitřní rovnováhy a harmonie. Vibrace zpívajících tibetských misek mají vliv na naši vnitřní rezonanci, která úzce souvisí se schopností přirozeně souznít také s rezonancí vnější. Zvuková masáž má pozitivní vliv na posílení vnitřní síly a inspirace a vede nás k naslouchání intuice.

Níže další informace, foto, video. (Pokračování textu…)

Zvukové pohlazení pro těhotné ženy

Harmonizace pomocí zvuku pro nastávající maminku a miminko v bříšku

27. září 2010  18 – 19 hod. Muzikohrani_Muzikoterapie_Ostrava_-_pro_tehotne_maminky_tibetska_misa

Ostrava

(dopravní spojení: MHD zastávka Mar. náměstí, parkování u domu)

Srdečně zveme nastávající maminky (i tatínky) na setkání s blahodárnými účinky hudby.

Hudba, především živá hudba, dokáže působit na maminku i miminko harmonizujícím účinkem. Budeme se věnovat jemnému bubnování, práci s tibetskou mísou, Shanti zvonkohrou a jinými nástroji, ale také intuitivnímu zpěvu. (článek)

Setkání probíhá v příjemné, komorním prostředí. Hudební nástroje jsou k dispozici i na půjčení. Přítomnost partnerů je vítána.

Provází: Michaela Plecháčková

Příspěvek: 150,- Kč (stejná cena pro maminku i pro pár)

Prosíme o přihlášení předem na tel.: 737 805 593 nebo e-mailem: info@muzikohrani.cz.

(Pokračování textu…)

Edward Powell a Ragmakam Ensemble

26. září 2010   17 hod.

Kostel Svatého Kříže, Javorník

V rámci XVIII ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu – program festivalu zde

Ragmakam Ensemble

Tvorba současného seskupení Ragmakam Ensemble je inspirována jak klasickou indickou, tak i arabskou hudbou v podání 5 nástrojů: ragmakamtaru, houslí, sitáru, violoncella a peruánské flétny. Repertoár tohoto hudebního souboru je složen výhradně z vlastních skladeb Edwarda Powella, které jsou inspirovány starobylými orientálními hudebními systémy RÁGA a MAKAM. Základní hudební forma klasické indické hudby se nazývá RÁGA. Jak RÁGy tak i MAKAMy mají společné to, že jsou základními hudebními vyjádřeními svých kultur, třebaže se v mnoha směrech také vzájemně liší. Edwardovi, který do hloubky prostudoval oba systémy, se jako prvnímu podařilo spojit oba styly do hudebního útvaru zvaného RAGMAKAM.

Edward Powell, Carmen, Barbora Kopecká, Daniel Plecháček, Tomáš Rossi

Prožitkový hudební program s prvky muzikoterapie “Spirálka“

Program má svou tvůrčí i relaxační část. Je cestou k uvolnění, novému poznávání a kreativnímu hudebnímu tvoření (bez ohledu na předchozí hudební zkušenost). Jedná se o individuální program vhodný pro děti i dospělé.

Ve “Spirálce“

  • se budeme věnovat našemu dechu a hlasu,
  • vnímat a tvořit rytmus pomocí našeho těla,
  • hrát na nejrůznější hudební nástroje (africké bubny djembe, indiánské bubny, píš’taly koncovky, tibetské mísy, zvonkohry, atd.).  

Provází: Mgr. Michaela Plecháčková (tel.: 737 805 593)

Múzická škola

Nivnická 9

Ostrava – Mar. Hory

UPOZORNĚNÍ: Program Spirálka bude opět probíhat pravděpodobně od září 2012.

Bubnování u příležitosti podzimní rovnodennosti

Bubnovací kruh s šamanským bubnem

23. září 2010  od 19 hod – cca do 21 hod.

Ostrava

Rytmus nás provází životem na každém kroku. Jsou to rytmy divoké i klidné, pravidelné i chaotické, vědomé i nevědomé, rytmy vnitřní i vnější… Pojďme společně vytvořit bubnovací kruh hrou na šamanský buben nebo chřestidlo a nechme zaznít nástroje ve společném, klidném rytmu rovnodennosti, kdy noc je stejně dlouhá jako den…

Pořádá: Muzikohraní, o. s.

Příspěvek: 100,-Kč

.

Bubnovací skupina (ženský kruh, pokročilé)

Bubnování pro ženy – bubny djembe

pondělí 20. září 2010 17 – 19 hod.

– navazuje na setkávání “Bubnem k sobě”, vhodné pro mírně pokročilé

– první část: práce s rytmy, technika hry; druhá část: ženská bubnovací skupina (příprava)

Ostrava

Přihlášení: info@muzikohrani.cz nebo tel. 737 805 593

Příspěvek: 150,- Kč (včetně zapůjčení bubnu djembe)

Tanec Proměny

Spontánní tanec

Andrea Murdock se skupinou Rytmy Země

17. září 18 – 20 hod.

Příspěvek: 160,-Kč

Upozornění: Změna místa konání: Burgas, Nádražní 46, Ostrava

Sál se nachází v 1. patře domu (zvonek označen takto: masáže, cvičení), vchod z ul. Nádražní, MHD spojení: trolejbus zastávka Konzervatoř nebo Husův sad, tramvaj Hotelový dům Jindřich.

Provází: Andrea Murdock

Tanečníkem je každý z nás. V některých z nás žije a u některých čeká,až bude probuzen. Naše taneční laboratoř zpravidla trvá 2 hodiny. Většinou začínáme rozehřátím a uvědoměním si všech částí těla a pak už dovolíme svému tělu, aby začalo vyprávět…

Rytmy Země – živá intuitivní hudba, jejíž inspirací je pohyb tanečníků a energie místa… bubny, didgeridoo, flétny, alikvotní zpěv

Nádherná, užasná, jedinečná příležitost nechat se léčit hudbou a tancem, aby mohla hvězda vaší Duše opět svěže a čistě zazářit a celé tělo ožít.

Srdečně zveme…

Cesta k bubnování

16. září 2010  17 – 18:30

Ostrava

Setkání je určeno všem, kteří mají zájem o hru na bubny a nemají s tím ještě žádné nebo malé zkušenosti. Účastníci nepotřebují žádnou předchozí hudební průpravu. Budeme hrát především na bubny djembe, ale s možností vyzkoušet i další bubny jako např. šamanský buben, buben udu, rámový buben, darbuku a cajon.

První část setkání bude zaměřena na techniku hry na buben djembe a zvládnutí a procvičování jednodušších rytmů. Druhá část na improvizační hraní s vlastní tvůrčí iniciativou. Pro začátečníky je to výborná příležitost získat zkušenost s bubnováním. Pro ty, co buben nemají, máme bubny k zapůjčení.

Provází: Daniel Plecháček

Příspěvek: 150,- Kč

Touha, Kvartet – taneční soubor Setkání

15. září 10 hod.

K-TRIO, Ostrava – Hrabůvka

TOUHA, KVARTET

Taneční soubor Setkání

o. s. Bílá holubice, Ostrava

Taneční představení pro mládež a dospělé na téma, jak se žije handicapovaným a jak je vnímají zdraví.

Režie a choreografie: Tereza Vejsadová

Hudba: Rytmy Země (Touha)

V rámci Divadelní pouti bez bariér (celý program zde), pořádá: Divadlo loutek

Ženský bubnovací kruh

9. září 2010  17 – 18:30

KURZ BUBNOVÁNÍ PRO ŽENY

Ostrava

Bubnování pro ženy, které by si rády zahrály na buben djembe v kruhu ryze ženském. Bubny jsou k dispozici na půjčení. Naučíme se základní údery, jednoduchý rytmus, spontánně si společně zabubnujeme, zasouzníme… Kruh bude probíhat v komorním počtu (tj. max. 8 žen).

Bubnování je skvělou cestou k seberealizaci, odbourání stresu a k zharmonizování těla. Díky skupinové práci s rytmem dochází k vzájemnému naladění se a propojení.

Provází: Michaela Plecháčková

Příspěvek: 150,- Kč

Individuální muzikoterapie v Múzické škole v Ostravě

Múzická škola v Ostravě nabízí individuální muzikoterapii.

Přihlášení níže nebo na tel. 737 805 593 (Michaela Plecháčková).

Múzická škola, Ostrava – Mar. Hory

Hudba přináší člověku možnosti velmi příjemných zážitků. Poslech, hra na hudební nástroje, hry s tělem, pohyb, hry s hlasem, atd. dokážou vyvolat emoce, pocity radosti, dodávají energii, uvolnění. Mají pozitivní vliv na koordinaci celého těla, motoriku, rozvíjí komunikační schopnosti, atd.

Muzikoterapie je vhodná pro děti i dospělé s handicapem i pro děti intaktní.


PŘIHLÁŠKA

Zobrazit přihlášku »

Cesta k bubnování

od září 2010:

Setkání je určeno všem, kteří mají zájem o hru na bubny a nemají s tím ještě žádné nebo malé zkušenosti. Účastníci nepotřebují žádnou předchozí hudební průpravu. Budeme hrát především na bubny djembe, ale s možností vyzkoušet i další bubny jako např. šamanský buben, buben udu, rámový buben, darbuku a cajon. Průvodcem bubnování Vám bude Daniel Plecháček.

První část setkání bude zaměřena na techniku hry na buben djembe a zvládnutí a procvičování jednodušších rytmů. Druhá část na improvizační hraní s vlastní tvůrčí iniciativou. Pro začátečníky je to výborná příležitost získat zkušenost s bubnováním. Pro ty, co buben nemají, máme bubny k zapůjčení.

Termíny najdete v rubrice Aktuálně

Bubnování pro ženy

KURZY A WORKSHOPY BUBNOVÁNÍ

od září 2010 opět připravujeme:

Ženský kruh na téma Bubnem k sobě

Bubnování pro ženy, které by si rády zahrály na buben djembe v kruhu ryze ženském. Bubny jsou k dispozici na půjčení. Naučíme se základní údery, jednoduchý rytmus, spontánně si společně zabubnujeme, zasouzníme… Kruh bude probíhat v komorním počtu (tj. max. 8 žen).

Bubnování je skvělou cestou k seberealizaci, odbourání stresu a k zharmonizování těla. Díky skupinové práci s rytmem dochází k vzájemnému naladění se a propojení.

Bubnování o krok dále v ženském kruhu

Bubnování pro ženy, které již s bubnováním mají zkušenost. Navazuje na setkávání “Bubnem k sobě”. Obsah: technika hry, složitější rytmy, společná i individuální hra, sólová a doprovodná hra, využití i jiných bubnů, perkusivních nástrojů, atd. Součástí je příprava programu ženské bubnovací skupiny.

Ženský kruh – Léčivá síla bubnu
Práce s šamanským bubnem v ženském kruhu

Budeme se věnovat společné hře a také možnostem využití v oblasti působení tohoto bubnu (zvuková harmonizace), práci s hlasem (sound igloo – zvukové iglú), aj. Předchozí zkušenosti nejsou nutné. Několik bubnů je k zapůjčení. Kruh bude probíhat v komorním počtu (tj. max. 8 žen).

Provází: Michaela Plecháčková

Termíny najdete v rubrice Aktuálně

Archiv