Tanec Proměny

Tanec Proměny – tanec jako lék

Proč je tanec nástrojem proměny?

Proč je tanec lékem­?

My všichni žijeme ve fyzickém těle. Jsme fyzickými bytostmi. Během 20. a 21. století jsme se pomalu začali oddělovat od moudrosti našeho fyzického těla, protože žijeme poněkud nefyzický život / nepracujeme už tolik fyzicky, pracujeme v kancelářích, více hlavou / ztrácíme kontakt s přirozenou moudrostí těla a pokud se tělo ozve, něco nás bolí, vezmeme si prášek, abychom ho umlčeli. 

Stali jsme se mluvícími a myslícími hlavami, odpojeni od našeho centra od naší osobní síly, osobní pravdy, odpojeni od našich kořenů od našich předků, od něčeho většího než jsme my, něčeho, co nás přesahuje, vede, tvaruje / volný citát G. Roth/.

Takže když uvedeme své tělo do pohybu, vstoupíme na taneční plochu a začneme tančit, je to jakobychom uvnitř nás rozsvítili světlo.

Stane se to, když se začneme vědomě hýbat.

Je to jako s řekou, když se vytvoří slepé rameno, voda zahnívá, stagnuje. Začne-li znovu proudit a téct, pročistí se.

Tanečník je v každém z nás. Je uvnitř každého těla. Odevzdáme-li s důvěrou naše tělo tomuto tanečníkovi uvnitř, otevře se celý svět.

To, co je uvnitř a vně se propojí. Tanec vytvoří most. Lidé začínají zářit, začínají být těmi, kterými skutečně jsou. Začínají důvěřovat svým impulzům, spontánnosti. Je to meditace v pohybu. Je to nástroj, jak být spirituálně napojen bez toho, aniž by jste nutně museli vyznávat nějaké náboženství.

Tančit může každý, není to o tom, jak člověk vypadá, ale jak se cítí. Důležité je, abys jakýkoliv pocit zaznamenal, nadechl se do něj a převedl ho do tance. Pocity se pak začnou měnit, téct. Každý je vyzván objevit svůj vastní tanec, vlastní příběh a podělit se o něj s ostatními.

V dnešní době dostáváme a jsme vystavení obrovskému množství informací. Jsme jimi doslova zahlceni. Informace, data námi protékají a mohou nás uvést v naprostý chaos. Jestliže nejsme doma ve svém těle, ztrácíme nástroj, který musí zůstat naladěn na všechny tyto probíhající změny. Být v kontaktu se svými chodidly, být uzemněn, sladěn s dechem a následovat své impulzy v bezpečném prostoru tanečního sálu může vnést a vnáší stabilitu do našeho života.

Tanec proměnuje naše tělo a učí nás fungovat příjemněji a efektivněji. Propojuje rovněž naše 3 mozky: náš retikulární mozek, náš nejstarší a nejhlouběji uložený mozek, který máme společný se všemi zvířaty s naším emočním mozkem a neokortexem. Tímto se stáváme integrovanou a celistvou bytostí.

Jak konkrétně vypadá náš dvouhodinový Tanec Proměny?

muzikohrani-muzikoterapie-ostrava-plechackovi-11Obrovským benefitem je, že tančíme za doprovodu živé hudby a akustických nástrojů jako jsou šamanské bubny, djembe, flétny, alikvotní zpěv, atd.

Náš taneční prostor se stává slavnostně vyzdobeným místem, kde z nás spadne každodenní stres.

Na začátku se připravíme, zahřejeme tělo stretchingem, proklepáváním energetických drah a tancem jednotlivých částí těla. Tímto vytvoříme dobrý základ a uzemnění pro následující tanec, který začíná spontánně gradovat ……. nikdo neví, kam to povede. Pracujeme s tady a teď. Někdy začne stoupat obrovská vlna, abychom pak po ní mohli sklouznout zase dolů, následně se uzemnit a zase začít stoupat. Zakoušíme naší vitalitu, sexualitu, kreativitu, emoce a transcendentno, něco,  co nás přesahuje. Navazujeme kontakt sami se sebou, uvědomujeme si hranice svého těla, navazujeme kontakt s ostatními nebo zůstáváme sami, zakoušíme tělesný dotek, radost z pohybu nebo vyčerpání a únavu. Vše je vítáno, vše má prostor….

Je to neskutečně tvořivý proces, je to brána k naší duši…….. je to výzva něco v našem životě změnit……

Tancem Proměny provází Andrea Isabell Sollich spolu s Rytmy Země

Nově vloženo: Rozhovor „Andrea Murdock – žena mnoha tváří “ – díl 1, díl 2

Foto z tance zde

Ukázky hudby zde

Aktuální termíny naleznete v aktualitách


Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.