Tanec 5 rytmů – Raduca Vojáčková

5. a 6. listopadu 2010

Kdo má tělo, je tanečník.“ (Gabrielle Roth, tvůrkyně tance 5 rytmů)

Tancem k radosti ze života

letáček

Zveme vás na otevřenou večerní lekci a následnou jednodenní dílnu tance 5 rytmů, kterými vás bude provázet Raduca Vojáčková, akreditovaná lektorka.

Přijďte si po svém zatancovat na hudbu různých rytmů, která vás jemně povede od pomalého k intenzivnějšímu pohybu a zpět do klidu. Tomuto nárůstu a následnému poklesu intenzity pohybu říkáme vlna a během ní se setkáte s 5 rytmy: plynutím, staccatem, chaosem, lyrikou a klidem, které na sebe plynule navazují a pro něž budete moci najít naprosto sami svůj autentický pohybový výraz.
Pohyb má sílu přetvářet a měnit – nevadí, přijdete-li unavení, možná objevíte své nevyužívané zdroje energie, přijďte, i když se cítíte smutní, skleslí, podráždění – dejte své emoce do pohybu a jen sledujte, co se bude dít. Stejně tak jsou vítány usměvavé tváře, vy všichni bez ohledu na věk, váhu, taneční zkušenosti a názory, kteří rádi tancujete nebo byste rádi „jen“ tancovali. Tanec vás rozohní nebo uvolní, přinese úsměv či slzy – dá příležitost naslouchat moudrosti těla, lásce v srdci, jemnosti duše či síle ducha.
Tanec vám může přinést nezapomenutelný požitek a stejně tak nový prožitek sebe sama. Nehledejte důvody proč přijít či nepřijít, jen prostě vstupte a zkuste to….. Jste srdečně zváni a vítáni.

Raduca Vojáčková – je první akreditovanou lektorkou 5 rytmů v České republice (od roku 2008). Předtím učila v Praze skoro 10 let spontánní tanec. Má mnohaleté pedagogické zkušenosti a své vědomosti v oblasti alternativních přístupu rozvíjela např. v kurzech One Brain, tradiční čínské medicíny či tělové zkušenosti.
Tanec v 5 rytmech je založený na improvizovaném pohybu a zároveň představuje ucelené a strukturované učení. Gabrielle Roth je vytvořila na základě pozorování přirozených a běžných procesů v přírodě, v člověku, ve společnosti. Každý rytmus lze chápat jako symbol určité energie – např. staccato je symbolem mužské energie, vášně, síly, hněvu a jasnosti, otevřenosti a komunikace atd. Protože toto učení chápe člověka psychosomaticky, je tanec v 5 rytmech cestou hledání své celistvosti, při níž právě pohyb těla působí na všechny úrovně – kromě fyzické také na emocionální, mentální či spirituální – a má schopnost je měnit, a tak i léčit.

Otevřená večerní lekce (pátek 17:30 – 20:00)

cena: 300,-Kč

Otevřená lekce tance 5 rytmů je připravena pro všechny, kteří chtějí skutečně poznat tanec v 5 rytmech, protože dosud o něm jen slyšeli či četli. Máte právě příležitost vyzkoušet ho na vlastní kůži, resp. na vlastním těle – jiná cesta, jak ho skutečně poznat, totiž neexistuje.

Jednodenní taneční dílna (sobota 10:00 – 17:00 s pauzou na oběd)

cena: 1000,-Kč (záloha: 600,-Kč)

Jednodenní dílna je připravena pro všechny, kdo se chtějí prostřednictvím jednotlivých rytmů (plynutí, staccata, chaosu, lyriky a klidu), ale hlavně prostřednictvím svého svobodného vyjádření pohybem hlouběji naladit na své tělo.

Místo na dílnu je rezervováno až po úhradě kurzovného nebo zálohy 600,-Kč na účet Muzikohraní, o. s., číslo účtu: 43-6509920237/0100, variabilní symbol: 101106, zpráva pro příjemce: Vaše příjmení.

Upozornění: Dochází ke změně místa konání vzhledem k probíhající rekonstrukci v sále v KD Muglinov.

Nové místo konání: Janáčkova konzervatoř (sál č. 3), Českobratrská 40, Ostrava

(O změně budou všichni dosud přihlášeni informováni mailem)

Bližší informace a přihlášení:

Michaela Plecháčková, info@muzikohrani.cz, tel.: 737 805 593

Pořádá Muzikohraní, o. s.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.