Za hranicemi ticha

Hudební skupina Za hranicemi ticha

V našem repertoáru, kombinujeme alikvotní, spontánní a mantrický zpěv s doprovodem na různé etnické nástroje – africký buben, darbuku, šamanský buben, tibetské mísy, indický sruti box a tampuru, flétny, shakuhachi, citeru, steeldrum, brumli, zvonky a další krásné hudební nástroje.

Bandzone odkaz

Máme také rádi gregoriánské zpěvy, které s oblibou zpíváme v zvučných a sakrálních prostorech k tomu určených.

Hudba, již jsme prostředníky, vychází z meditativního ponoru a společného improvizovaného nalazení a souladu s přítomným okamžikem, prostorem a bytostí v něm přítomných, jež vždy zaručuje jedinečný a originální zkušenost a zážitek.

Jedná se o působení živé hudby na organizmus v oblastech smyslového i nadsmyslového vnímání, čímž dochází ke stavu celostní harmonizace neboli k celkovému uvolnění a relaxaci. Dalo by se říci zvuková masáž těla i duše nebo-li prozáření zvukem.

Michal Chýlek
– alikvotní zpěv, buben, steeldrum, citera, mísy, grumle, koncovka, fujara, didgeridoo
Víc jak 13 let se zabývá šamanismem – změněnými stavy vědomí, mystikou a meditací, jako cestou vlastního seberozvoje a poznávání. Součástí tohoto procesu je i rozvinutá malba vlastních symbolických obrazů a studium alikvótního a hrdelního zpěvu u nejznámějších současných lektorů.
Mezi jeho další záliby patří pobyt v přírodě, drahokamy, léčení a horolezectví.

Daniel Plecháček

– alikvotní zpěv, japonská bambusová flétna shakuhachi, buben udu, frame drum, zarb, šamanský buben, tibetské mísy

Vítek Oram

– zpěv manter a sanskrtských modliteb, alikvótní a chorální zpěv

Oblíbené nástroje jsou indická Tampoora, zvonky, tibetské misky, bubny a doprovod. Věnuje se Józe již přes 25 let, nyní aktuálně vede kursy Integrální jógy v centru Pranava v Ostravě. Prošel cestou budhistických meditací v tradici Karma-Kagyu, přes Kriyá jógu se dostal ke svému satguruovi do Indie, Mysore Swami Ganapati Sachchitánanda a vrátil se ke křesťanství v tradici východu ve staroslověnštině. Oslovuje jej spojení východního a západního způsobu myšlení i života, cesta sebepoznání přes Patanjaliho tradiční pojetí jógy, meditace života v celé jeho plnosti. Láskou je Indie, hudba, hory a cesta života.

René Gavlas

– bicí nástroje, perkuse – darbuka, djembe, bonga, bodhrain; alikvotní zpěv, pravoslavné písně, chorály, mantry, tibetské mísy, tibetský zvonec, salsa shakery, quiro, claves, arabské činelky

CD Jeden den 

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.