Zvukové pohlazení pro těhotné ženy

Harmonizace pomocí zvuku pro nastávající maminku a miminko v bříšku

27. září 2010  18 – 19 hod. Muzikohrani_Muzikoterapie_Ostrava_-_pro_tehotne_maminky_tibetska_misa

Ostrava

(dopravní spojení: MHD zastávka Mar. náměstí, parkování u domu)

Srdečně zveme nastávající maminky (i tatínky) na setkání s blahodárnými účinky hudby.

Hudba, především živá hudba, dokáže působit na maminku i miminko harmonizujícím účinkem. Budeme se věnovat jemnému bubnování, práci s tibetskou mísou, Shanti zvonkohrou a jinými nástroji, ale také intuitivnímu zpěvu. (článek)

Setkání probíhá v příjemné, komorním prostředí. Hudební nástroje jsou k dispozici i na půjčení. Přítomnost partnerů je vítána.

Provází: Michaela Plecháčková

Příspěvek: 150,- Kč (stejná cena pro maminku i pro pár)

Prosíme o přihlášení předem na tel.: 737 805 593 nebo e-mailem: info@muzikohrani.cz.

shanti_zvonkohry_091211

Hudba v období těhotenství

Těhotenství je období zvýšené vnímavosti a citlivosti. Napojením se na miminko v bříšku vzniká intenzivní mateřský vztah. Hudba, především živá hudba, dokáže působit na maminku i miminko harmonizujícím účinkem. Dítě v bříšku vnímá všechny zvuky z okolí i z matčina těla. Pamatuje si je a po porodu na ně reaguje. Matčin hlas, rytmus jejího srdce a zvuky těla jsou pro děťátko prvními zvuky, které poznává. Citlivě volená hudba dokáže maminku uvolnit, odbourávat stres a strach. Vlastní práce s hudbou a hlasem posilují důvěru ve vlastní tělo.

Hlas a jeho síla

Uvolněným intuitivním zpěvem dochází k vnitřní harmonizaci zvukem. Vibrace, které vznikají při zpěvu, posilují energetický systém maminky i miminka. Ať už se jedná o písně nebo experimenty s hlasem, jsou tím pravým pro komunikaci s miminkem.

Hudební nástroje

Hudební nástroje vyrobené z přírodních materiálů si zachovávají své specifické vibrace a jsou v souladu s přirozeným zvukem.

tibetska_misa_bannerTibetské mísy svými vibracemi v podobě pulzace harmonizují organismus. Je možné je přikládat na tělo. Přiložením a točením na bříšku se vibrace dostávají nejblíže miminku.

muzikohrani_muzikoterapie_ostrava_-_samansky_buben_05[1]

Šamanský buben, který je vyroben z přírodních materiálů podle tradičních postupů, slouží k hluboké relaxaci při stálém, plynoucím, jemném bubnování. Šamanský buben využíváme také jako doprovodný nástroj k intuitivnímu zpěvu.

Shanti zvonkohra je jemný nástroj s křišťálovým zvukem. Je bohatá na alikvotní tóny.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.