Rytmy Země – na vernisáži

4 . června 2010  17 hod.

Fulnek, kaple sv. Rocha a Šebestiána

Hudební vystoupení skupiny Rytmy Země na vernisáži Jany Hradské s názvem „Hra barev“

letáček zde

Informace o výstavě a o autorce níže

Hra barev – pozvání na výstavu
Občanské sdružení Comenius Fulnek a Městské kulturní centrum připravují v kapli sv. Rocha a sv. Šebestiána ve Fulneku výstavu paní Jany Hradské „Hra barev“. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 4. června 2010 v 17.00 hod. za doprovodu hudebního seskupení „Rytmy Země“, které na základě principu intuice – inspirace – improvizace tvoří živou hudbu, kterou propojují se zpěvem, pohybem i tancem (www.muzikohrani.cz/rytmy-zeme/).
Výstava potrvá od 5. 6. do 20. 6. 2010 (pondělí – neděle od 10.00 – 12.00 a 14.00 – 16.30 hod.). Akce je finančně podpořena v rámci projektu „EDU & ART Fulnek” Nadací OKD (Pro radost) Moravskoslezským krajem a Městem Fulnek.

Jana Hradská
, autorka výstavy „Hra barev“, se narodila ve Studénce. Její toulavé boty ji pak zavedly do různých koutů světa. Po absolvování vysoké školy pedagogické zakotvila v Příboře jako středoškolská profesorka angličtiny, češtiny a výtvarné výchovy. Její láska k angličtině ji zavedla do Kanady, Velké Británie, USA a hlavně do Austrálie, kde žila v letech 2000-2003. Tento pobyt, jak sama říká, byl pro ni zlomový. Jednak upevnil její znalosti angličtiny, ale hlavně čtyřměsíční putování s batohem na zádech australskou, novo-zélandskou a fidžijskou krajinou ji inspirovalo k tomu, aby po svém návratu do České republiky sáhla po pastelkách a začala přenášet své vnitřní pocity na papír. Zjistila, že kreslení je pro ni výbornou relaxací po odučených hodinách anglického jazyka. Dnes se vrátila do rodného kraje, žije v Bílovci a učí angličtinu nejen děti na ZŠ Butovická ve Studénce, ale také dospělé v konverzačních kurzech. A ve volném čase si kreslí. Lépe řečeno hraje si s barvami a tvary.
Na příjemné setkání se těší pořadatelé a Jana Hradská.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.