Didgeridoo a muzikoterapie

O didgeridoo a muzikoterapii píše muzikoterapeutka Svaťka Drlíčková (Celý text ke stazeni zde)

Didgeridoo a muzikoterapie

ukázka:

Jedním z hudebních nástrojů, které se intenzivně využívají při muzikoterapii a muzikofiletice je didgeridoo.

Už samotný nácvik cirkulačního dechu působí velmi pozitivně. Dochází k celkovému uvolnění, překonávání zábran i předsudků. Všichni si užijí legraci, zasmějí se, odreagují a zapomenou na běžné starosti. 

Velmi pozitivních změn v oblasti práce s dechem se docílí u dětí na základních školách, které se rychle nadchnou pro hru na didgeridoo.

Uvědomělá práce s dechem má pozitivní dopad i na ty, co už dávno odrostly školním lavicím. Dochází k většímu okysličování krve,více si uvědomujeme své tělo,vliv emocí na naše tělo, zvyšuje se nám kapacita plic, prudké nádechy pročišť ují dýchací cesty a brání infekci. Vědomá práce s dechem nám pomáhá při zvládání stresu a silných emočních zážitků. Brániční dýchání podporuje také dobrou peristaltiku střev a další funkce organismu. Děti i dospělí rádi nacvičují základní tón na dostupné obyčejné plastové nebo mirelonové trubky. Dají se využívat pro dechová a hlasová cvičení v hodinách hudební výchovy. Pomocí trubek se dá pracovat také s rytmikou. Využití najdou i při pohybových aktivitách.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.