Hudba v období těhotenství

Muzikoterapie pro těhotné ženy

Těhotenství je období zvýšené vnímavosti a citlivosti. Napojením se na miminko v bříšku vzniká intenzivní mateřský vztah. Hudba, především živá hudba, dokáže působit na maminku i miminko harmonizujícím účinkem. Dítě v bříšku vnímá všechny zvuky z okolí i z matčina těla. Pamatuje si je a po porodu na ně reaguje. Matčin hlas, rytmus jejího srdce a zvuky těla jsou pro děťátko prvními zvuky, které poznává. Citlivě volená hudba dokáže maminku uvolnit, odbourávat stres a strach. Vlastní práce s hudbou a hlasem posilují důvěru ve vlastní tělo. 

Hlas a jeho síla

Uvolněným intuitivním zpěvem dochází k vnitřní harmonizaci zvukem. Vibrace, které vznikají při zpěvu, posilují energetický systém maminky i miminka. Ať už se jedná o písně nebo experimenty s hlasem, jsou tím pravým pro komunikaci s miminkem.

Hudební nástroje

Hudební nástroje vyrobené z přírodních materiálů si zachovávají své specifické vibrace a jsou v souladu s přirozeným zvukem.

tibetska_misa_bannerTibetské mísy svými vibracemi v podobě pulzace harmonizují organismus. Je možné je přikládat na tělo. Přiložením a točením na bříšku se vibrace dostávají nejblíže miminku.

muzikohrani_muzikoterapie_ostrava_-_samansky_buben_05[1]

Šamanský buben, který je vyroben z přírodních materiálů podle tradičních postupů, slouží k hluboké relaxaci při stálém, plynoucím, jemném bubnování. Šamanský buben využíváme také jako doprovodný nástroj k intuitivnímu zpěvu.

Shakuhachi (japonská flétna) pochází z tradice japonské kultury. Příjemný zvuk shakuhachi s velkým množstvím alikvotních tónů je výborným prostředekem k navození hlubokého stavu meditace.  

Shanti zvonkohra je jemný nástroj s křišťálovým zvukem. Je bohatá na alikvotní tóny.

 

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.