Tanec z Opavy do Ostravy, aneb tanec a živá hudba

O Free Dance píše Světluška

Tak se nám tanec s Andrejkou Murdock přesunul také do Ostravy, aneb započala nová spolupráce a vznikl úplně jiný Free dance, možná Free natur Dance.

Nyní Andrejka vede tanec za spolupráce skupiny Rytmy Země

Pro mě to znamená jistý posun, další výzvu k tomu, abych se opět více zvnitřnila a dostala se hlouběji k sobě.

Když  se ve vzpomínce vrátím ke svému prvnímu tanci v Opavě, za doprovodu Andrejky a hudby pouštěné na CD nosičích, tak se ve mě probudil opět pocit, že jsem se tak trochu vrátila na začátek.To, že tančíte mezi lidmi a v hlavě vám běží, že se možná koukají, vám nedovolí se úplně uvolnit.Vaše mysl totiž stále povídá a snaží se řídit tělo, protože je tak zvyklá, zvláště za přítomnosti někoho jiného.

Ale tato úžasná spontánní a jedinečná meditace vás při dalším a dalším opakování přivede k sobě, i kdyby jste nechtěli. Přivede vás od mysli k tělu, od těla k srdci a od srdce do tajů vašeho vědomí a podstaty.

Hloubka toho, kdo vlastně jste, kde je to doma,kde je to být v sobě, může jít dál a nemá konce………………………………………………………………………………………………………………………………………

Čekají vás v životě vždy další a další výzvy a nabídky, když zvládnete ty předchozí.

Takže jsem teď opět na dalším začátku- započala jsem novou otáčku spirály, abych se dále učila v radosti tance. Zprvu mě chtěla pohltit na pochmourná nálada toho, že je třeba zase začít, ale pak jsem si uvědomila, že když se rozhodnete odrazit-začít-pak v tom vidíte to, co vlastně nové věci přinášejí. Radost z objevování, pokroku, jistou pokoru, nové šance, nové obzory,možnost to zkusit trochu jinak. Také jasnou cestu a cíl a touhu jít dál- vypadá to jako touha ze zlepšit,ale přitom to je touha více otevřít svůj potenciál a projevit ho v plné a užitečné formě. Co myslíte?

Ze začátku tance tady pro mě v mysli vznikla  jistá oddělenost. My jsme tady tanečníci a vy jste tam hudebníci. Dvě živé formy, které se mají na sebe naladit, vplout do sebe.  Tak mi toto nové chvíli trvalo a mysl nebyla úplně spokojena. A tělo,duch a duše? Tělo trochu váhalo.Ti další dva si libovaly, že se vydali společně na tůru. Jdou po ní velmi pomalu, aby je ti dva opozdilci za chvilinku dohnali.

A tak možná i mysl pochopila a tělo uvolnila…..dostala vysvětlení….

Hudebnící se ponořili do tance po svém. Nebyli odděleni, nebyli diváci,nebyli ti, co dávají, ale byli tanečníci stejně jako my- tancem-vibrací svých těl rozezněli všelijaké nástroje.

My jsme nebyli jen pasivní přijímající, byli jsme totiž také hudebníci, jako oni- svá těla jsme ladili na správnou notu tak dlouho,až jsme dokázali zhudebnit sonátu svého života.

A tak se v tom vůbec nedalo vyznat, mysl se v tom nevyznala a tak začalo jásat tělo, duše i duch, začal jásat prostor, začalo jásat úplně všechno, projasnila se cesta, až se všechno a všichni rozplynuli v energii prázdna. Nezbylo vůbec nic……

Na chvíli….pak jsme skočili opět do reality všedních dní s otiskem něčeho nového, co už se nedá vymazat…..

S láskou vaše taneční světluška :O)

Fotečky

Další termíny tance sledujte na www.muzikohrani.cz

Původní text zde

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.