Shanti zvonkohra

shanti_zvonkohry_091211

Nové zvonkohry Koshi zde

Shanti zvonkohra (Shanti wind chimes) je neobyčejný hudební nástroj. Její zvuk je jemný a velice příjemný. Zvonkohra je ručně vyrobena v horách, každá je originální a jedinečná. Má jedinečný křišťálový zvuk. 

Výroba

Shanti zvonkohry byly vyráběny v Pyrenejských horách již přes 20 let. Inspiraci čerpali výrobci právě z hor, jejich přirozenosti a tichosti. Jednotlivá ladění byla velmi pomalu a pečlivě rozvíjena, jsou odrazem přítomného okamžiku a koncentraci na tady a teď. Každá zvonkohra Shanti má svůj jedinečný zvuk a vlastní harmonii.

Barvy a ladění

Shanti zvonkohry byly v nabídce v pěti typech dle ladění (níže mp3 ukázky). Každá zvonkohra má osm kovových tyčinek, které jsou přesně laděné. Krouživých pohybem se rozezvučují. Zvuk Shanti zvonkohry je bohatý na alikvotní tóny.

Barevná provedení: červená, oranžová, žlutá, zelená, tyrkysová, tmavě modrá, fialová.

Shanti zvonkohry (dle ladění):

01 – „Odraz Měsíce“ – tajuplný hluboký oceán (tóny: G# D# F# A C D# F# A#) mp3 ukázka

02 – „Křišťálové ráno“ – čisté a třpytivé probouzení jara (tóny: tóny G B D G A B D A) mp3 ukázka

03 – „Tanec Slunce“ – zářící zvuk léta, oslava (tóny: A C# G# B C# E G# E) mp3 ukázka

04 – „Zlatý podzim“ – hojnost barevného podzimu (tóny E G B C E G B C) mp3 ukázka

05 – „Ozvěna ticha“ – tiché, vnímavé čekání země (A# C C# F F# A# C F) mp3 ukázka

Použití

Zvonkohry jsou vhodné jak pro použití doma, tak pro využití v muzikoterapii (pro osoby s postižením, osoby vyžadující specifický přístup, oblast sociální péče, atd.), pro všechny věkové kategorie. Rozezní ji i klienti s těžkým postižením.

Další možnost jejího použití je volné zavěšení v prostoru.

Upozornění k 18. 5. 2010: Nyní bohužel zvonkohry v nabídce nejsou. Výroba Shanti zvonkoher byla ukončena k 31. 12. 2009. Výrobci ovšem připravují nové ladění a design pro zvonkohry, které ponesou jiné jméno.

Upozornění k 30. 8. 2010: Nové zvonkohry se pomalu rodí v dílnách Koshi a Ateliér Zaphir. Aktuální nabídku najdete zde v odkazech: Koshi zvonkohra

info@muzikohrani.cz

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.