Za hranicemi ticha – koncert

4. července 2009  13:00

Frýdek – Místek, Sokolík

Koncert vrámci hudebního festivalu Ztišení

Michal Chýlek, Vítězslav Oram, Daniel Plecháček, René Gavlas
Hudebně-Meditativní improvizace jako odezva na přítomný okamžik, prostor a bytosti v něm přítomné – prostřednictvím alikvotního zpěvu, tibetských misek, bubnů, píšťal, tampury, harmonia, grumle, zvonků, didgerido či jiných etnických nástrojů.

Přijďte se zharmonizovat živou hudbou a prozářit zvukem ticha!

Komentáře

 1. Verča napsal:

  Kde je ticho? Víte to? Má HRANICE?
  To jisto jistě nevím. Ale Za Hranicemi Ticha, i když název je, jaký je, hranice nemá.

  Přijdete, možná poznáte, možná pochopíte, ale hlavně se zastavíte a budete poslouchat ticho.

  Myslím, že ticho hranice asi také nemá, protože ho lze objevit v mnohém. V cinkotu nástrojů, zvuku píšťal, v jemném třepotu bubnů, brnkotu brumličky i v hlase ticha a manter. Dokonce i v šumění lesa, zvuku vody aj.

  Ale to opravdové ticho naleznete v sobě. Možná hned na začátku koncertu, možná v jeho průběhu či na jeho samotném konci. Vaše ticho uvnitř srdce. A umíte-li si ho uchovat, zjistíte, že vaše ticho může být všude, kde ho vnesete. Stejně tak je všude tam, kde se Za Hranicemi Ticha objeví.

  A když se najednou přiřítí energický hřmot bubnů, zjistíte, jak je ticho krásné v kontrastu dynamiky hluku. Zjistíte, jak tím, že se ocitnete v tichu, z něj nasajete svoji sílu a objevíte mnoho spontánní energie a touhy se radovat. A tak můžete spolu s nimi a pak i doma.

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.