Alikvotní zpěv – seminář

aneb
harmonizace hlasu i hudebního sluchu hlasem v přirozeném ladění

17. ledna 2009  10:00 – 13:00

Ostrava

Seminář vede: Daniel Plecháček

Alikvotní zpěv je technika zpěvu, kdy současně zní zřetelně alespoň dva tóny. K základnímu tónu se pomocí modulace rezonančních prostor v ústech vědomě docílí vytvoření dalšího, tzv. alikvotního tónu. Tuto možnost má každý, kdo zpívá nebo i jen mluví. Alikvotní tóny zní k základnímu tónu vždy harmonicky, v tzv. přirozeném ladění, proto působí jako výborný prostředek k tříbení hudebního sluchu, jako relaxační a meditační prostředek atd.
Na tomto workshopu si osvojíte některé techniky rozvíjející schopnost vlastní alikvotní tóny slyšet i zpívat. Budete zpívat slyšitelné alikvotní tóny!
Lektor – Daniel Plecháček se věnuje aktivně alikvotnímu zpěvu již několik let. Seznámí vás s alikvotním zpěvem evropského i asijského stylu, vysvětlí a ukáže rozdíly. (jeho učitelé např.: Gendos, Altai Kai, Hosoo, Ch. Amrhain, D. Hykes, A.Neuwirthová…)

Prosíme o potvrzení účasti na e-mail: info@muzikohrani.cz a úhradu zálohy 100,- Kč. Cena celkem: 300 Kč (uhrazená záloha bude odečtena). Kapacita je bohužel omezená – max. 10 osob, zařazeni budete v pořadí dle úhrady zálohy.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.