Hra na koncovku – jak bylo

lektor: Marek Gonda
1. listopadu a 2. listopadu 2008, Ostrava

V sobotu a v neděli proběhly workshopy hry na koncovku pod vedením zkušeného hráče Marka Gondy. 

Blíže o workshopu píše Pavel:

V sobotu 1.11. proběhl workshop „Hra na koncovku“ s Markem Gondou v prostorách Alty.  Marek je členem skupiny BezoBratři, která hraje lidovou hudbu ve svém stylu.

Workshop začal v pátek večer Markovým představením a koncertem na všechny možné píšťaly, které zasvěceně představil a mistrně ozvučil. Poté jsme společně zaimprovizovali a někteří se ještě přesunuli na chvíli do čajovny U Sýkorova mostu. Tam se poté psychicky připravili na sobotní výuku.

Sobota byla skvělá, ale zároveň náročná. Učili jsme se na koncovkách v D ladění. Co neměli vlastní, nafasovali od Marka. Marek vysvětlil základy. Potrénovali jsme 4 základní tóny. Pak při stisknutí spodní díry další 4 a šup hned jsme se začali učit lidovou skladbu… mazec. Po společném obědě jsme zahráli společně improvizace. To mě už bavilo víc a tak nějak se začala krásně uvolňovat atmosféra. Poté Marek přidal ještě další informace jak dělat přefuky, vibrata, trilky atd. Závěr gradoval společným zahráním krásné lidovky, která se mi ovšem vapařila z hlavy. Tímto bych poděkoval organizátorum Míše a Danymu za skvělý seminář, přítomným za inspiraci a atmosféru a Markovi za ten zápal a nadšení, s jakým předává těžce nabyté zkušenosti.

Zatím žadný komentář

Napiš komentář

You must be logged in to post a comment.